Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BAE’den Etisalat Türkiye Suriye Arasında İletişimi Ücretsiz Yaptı

BAE’nin telekomünikasyon şirketi Etisalat, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Türkiye ve Suriye’de iletişimi bir hafta ücretsiz sunacak
BAE’den Etisalat Türkiye Suriye Arasında İletişimi Ücretsiz Yaptı
Yorum

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, Türkiye’deki 10 il ile beraber Suriye’de de büyük hasar yarattı. Yaraların sarılması ve koordinasyonun sağlanması amacıyla önemli adımlar atılıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli telekomünikasyon şirketi Türkiye ve Suriye arasında iletişimi bir hafta süreyle ücretsiz olacağını duyurdu. Açıklamada, depremlerin vurduğu dost ve kardeş ülkeler, Türkiye ve Suriye’yle dayanışma adımlarından biri olarak bir hafta boyunca her iki ülkeyle ücretsiz iletişim hizmeti verileceği belirtildi.

Etisalat’ın internet sitesinde yayımlanan açıklamada da BAE’deki kullanıcıların Türkiye ve Suriye’deki yakınları ve sevdikleriyle iletişim sağlamaları için 9-16 Şubat tarihlerinde geçerli olmak üzere 1000 dakika ücretsiz konuşma hizmeti verileceği kaydedildi.

Her iki ülkeden gelen aramaların da ücretsiz olarak karşılanacağı ifade edildi. Bölgede yıkım yaratan büyük depremin ardından, BAE’de kadın sivil toplum kuruluşları da harekete geçti. BAE Genel Kadınlar Birliği Başkanı Şeyha Fatıma binti Mubarek, Türkiye ve Suriyeli depremzedeler için 13.6 milyon dolarlık yardımda bulunacaklarını açıklamıştı.

Diğer yandan gelen açıklamalar sonrası can kaybı artmaya devam ediyor. AFAD tarafından yapılan son açıklamaya göre deprem bölgesinde hayatını kaybeden insan sayısı 18 bini aştı. 74 binden fazla vatandaşın yaralandığı duyuruldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu