Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BAE Gaziantep’te Sahra Hastanesi Kurdu

Geçen hafta bugün yaşanan deprem felaketinin ardından yaraları sarmak için harekete geçen Birleşik Arap Emirlikleri, nakdi yardımın ardından hastane yardımı da yaptı.
BAE Gaziantep’te Sahra Hastanesi Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’nin yaşadığı kabus dolu günlerde ulusal ve uluslararası yardımlar depremzedelerin yaralarının sarılması için umut oldu. Depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak için el uzatan ülkelerden biri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) oldu.

Felaketin ilk gününde Türkiye için yardım kararı alan BAE, depremin sekizinci gününde depremzedelerin barınma ihtiyacı için harekete geçti.

Abu Dabi hükümeti, Gaziantep için 54 yatak kapasiteli sahra hastanesi kurdu. Mobil hastanede 15 doktor, 60 hemşire ve idari personelin olduğu aktarıldı.

Depremzedelerin sağlık hizmetlerinde yalnızca acil müdahalelerin yapılmadığı, psikolojik ve sosyal destek hizmetlerinin de sunulduğu paylaşıldı.

BAE Depremzedeler için 13,6 milyon Dolarlık Bağış Yapmıştı

BAE’nin kadın sivil toplum kuruluşları, depremin dördüncü gününde, Türkiye ve Suriye’nin yaralarını sarmak için depremzedelere yaklaşık 13 milyon 600 bin dolara karşılık gelen 50 milyon dirhem nakdi yardımda bulunmuştu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu