Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BAE, Fransa ve Hindistan Arasında İş Birliği Oluşumu

Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa ve Hindistan arasında Üçlü İşbirliği Girişimi adlı oluşumun kurulduğu duyuruldu. Detaylar haberde...
BAE, Fransa ve Hindistan Arasında İş Birliği Oluşumu
HABER GİRİŞ

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), Fransa ve Hindistan ile birlikte iş birliği konusunda yeni bir adım attıkları duyuruldu. Konuya yönelik bilgi BAE’nin resmi haber ajansı WAM’dan aktarıldı.

Buna gör BEA-Fransa-Hindistan arasında “Üçlü İşbirliği Girişimi” adlı bir oluşum kurulduğu açıklandı. Ayrıca BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid, Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna ve Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar’ın telefonda görüştüğü aktarıldı.

Söz konusu oluşumun enerji ve iklim değişikliği de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda iş birliği projelerinin teşviki, planlanması ve uygulanması için bir forum görevi üstlendiği ifade edildi.

Bu girişim ile ülkeler arasında yakın iş birliği alanları, uyum, kalkınma ve ortak üretimin artırılması için çaba gösterilmesi ve üç ülkenin savunma güçleri arasında daha fazla işbirliği ve eğitim imkanları aranacağı kaydedildi.

Bu konuda atılacak adımların bakanlar tarafından çizildiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Üçlü İşbirliği Girişimi’nin en belirgin alanları arasında teknolojik inovasyon, kültür ve salgın hastalıklarla mücadele gibi konu başlıklarının geldiği bilgisi verildi.

Fransız Dışişleri Bakanı Colonna, BAE ziyaretinde Bin Zayid ile dün Abu Dabi’de bir araya geldiği aktarıldı. Söz konusu görüşmede stratejik ortaklık çerçevesindeki iş birliğinin ele alındığı kaydedildi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.