Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Baby Musk Coin Alanların Altından Halıyı Çektiler: Yüzde 99 Düşüş!

PancakeSwap üzerinde listelenen Baby Musk Coin aracılığı ile çok sayıda yatırımcı mağdur edildi. Detaylar geliyor…
Baby Musk Coin Alanların Altından Halıyı Çektiler: Yüzde 99 Düşüş!
Son Güncelleme: 
Yorum

Meme token projesi olarak çıkan Baby Musk Coin, kısa sürede topladığı paranın tamamının çekilmesine sahne oldu. Kripto para dünyasında rug pull olarak bilinen bu olay, yatırımcıların mağdur olmasını sağlıyor.

Meme tokenin geliştiricisi ICO etkinliğinde yatırımcılardan 2 milyon dolar topladı. Listelemenin gerçekleşmesi ile beraber coinin fiyatı %99’a yakın düşüş gördü. Token adından da anlaşılacağı üzere Elon Musk’a atıfta bulunuyor.

Geliştiriciler, meme endüstrisinde devrim yapmak istediklerini söyleyerek legal görünüm sağlamak istediler. Artık çevrimdışı olan Baby Musk Coin’in web sitesinde, proje için gelecek planlarını açıklayan bir yol haritasına yer verilmişti.

Baby Musk Coin rug pull
Kaynak: CoinMarketCap

Elon Musk’ın Dogecoin’e destek vermesi, başta Shiba Inu olmak üzere diğer meme tokenlerin hızla popüler olmasına neden oldu. Bu durum beraberinde dolandırıcılık faaliyetlerini de getirmişe benziyor.

Bu olayın bir benzeri geçtiğimiz aylarda Squid Game token üzerinde gerçekleştirmişti. Yine PancakeSwap üzerinde listelenen bu tokeni alan yatırımcılar, satış işlemi yapamamıştı. Sonrasında geliştiricilerin tüm parayı çekmesi ile coin fiyatı %99 düşmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%