Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aygaz Plug And Play İş Birliğine İmza Atarken Hisseleri Geriliyor

Aygaz, Silikon Vadisi'ndeki girişimler ve şirketler için küresel inovasyon platformu Plug and Play ile iş birliğine imza attığını duyurdu. İşte detaylar...
Aygaz Plug And Play İş Birliğine İmza Atarken Hisseleri Geriliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aygaz bugün küresel inovasyon platformu Plug and Play ile iş birliği imzaladığını duyurdu. Aygaz, Plug and Play Türkiye Mobilite ve Nesnelerin interneti dikeyinin kurucu üyesi olan Mext Teknoloji Merkezi ile aynı dikeyin kurumsal üyesi konumuna ulaştı.

Aygaz anlaşma ile ekosistemindeki bilgi ve deneyim alışverişini hızlandırarak sahada proje, iş birliği ve yatırım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Plug and Play’in iş geliştirme odaklı girişim hızlandırma programıyla Fortune 500 şirketlerine inovasyon danışmanlığı sağladığı biliniyor.

Plug and Play, dünya genelinde 40’tan fazla lokasyonda, 700’den fazla çalışanıyla 20’nin üzerinde sektöre hizmet veren bir ağa sahip. Bu ağ sayesinde kurulduğu günden bu yana 2000’den fazla girişimciye toplam 10 milyar dolarlık yatırımı mümkün kıldı.

Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, “Kurum içi girişimciliğe verdiğimiz önemle güzel adımlar attık, şimdi bu tecrübemizi tüm inovasyon ekosistemine taşımak istiyoruz. İş birliğimizin Aygaz’a yeni tecrübeler kazandıracağına ve aynı zamanda global girişimler için cazip hale getireceğine inanıyorum,” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler yaşanırken Aygaz hisseleri (AYGAZ) TSİ 16:00 sularında %3,95 oranında ekside 20,46 liradan işlem görmeye başladı.
Aygaz Hisseleri %3,95 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, 17 Aralık’ta 28,6 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak bu seviyede tutunamayan hisseler, yeni haftada negatif yönlü bir performans kaydetmeye başladı. Dünkü işlemlerde 24,1 liradan işleme açılan hisseler, kapanışı 21,28 liradan devre kesici aktif bir şekilde gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Aygaz hisseleri bugünkü işlemlere 21 liradan başlarken, 19,87 liraya kadar geriledi. Ancak kısa süre sonra toparlanarak 21 liranın üstünü test etmeye başladı. Buna karşın öğleden sonraki işlemlerde yeniden negatif performans göstererek 20,22 liraya kadar indi.

Hisselerde aşağı yönlü baskının sürmesi durumunda 19,6 ve 18,88 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 21,3 ve 22,28 liradaki direnç noktaları takip edilecek.

Aygaz hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %20,18 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %3,64 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %50,87 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.