Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ayes Çelik’ten Sermaye Artırımı Tescili Açıklaması

Ayes Çelik'in 5 Ocak tarihinde SPK tarafından onaylanan sermaye artırımı tescil edildi. Detaylar haberde...
Ayes Çelik’ten Sermaye Artırımı Tescili Açıklaması
HABER GİRİŞ

Ayes Çelik Hasır ve Çit Sanayi A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımı tescili ile ilgili açıklama yaptı.

Ayes Çelik, 5 Ocak’ta 15.028.200 TL’lik bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirerek, sermayesini 30.056.400 TL’ye çıkarma kararı almıştı. Konuya yönelik  Sermaye Piyasa Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunmuştu.

SPK, söz konusu başvuruyu 05.01.2023 tarihinde 01/01 sayılı kararıyla onaylamıştı.

Şirket tarafından bugün yapılan açıklamada bedelsiz sermaye artırımının İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 18.01.2023 tarihinde tescil edildiği belirtildi.

Ayse Çelik, yayımladığı ihraç belgesinde ortakların artırılan 15.028.200 TL sermayeyi temsil eden paylardan sahip oldukları payların yüzde 100’ü oranında bedelsiz pay alma hakları olduğu açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Halka açık ortaklıklarda kar payı, dağıtım tarihi itibarıyla mevcut payların tümüne, bunların ihraç ve iktisap tarihleri dikkate alınmaksızın eşit olarak dağıtılacağı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.