Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AYDEM’de İşler Değişti: Temettü O Tarihte Ödenmeyecek

Bu ay hissedarlarına temettü ödemesi gerçekleştirmeye hazırlanan Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.’den yeni bir açıklama geldi. Temettü tarihinde değişiklik var.
AYDEM’de İşler Değişti: Temettü O Tarihte Ödenmeyecek
HABER GİRİŞ

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, olağanüstü genel kurula kâr payı dağıtım önerisi hakkında açıklamasını paylaştı. Açıklamada, bu ay dağıtımı yapılacak olan temettüde tarihin değiştiği bildirildi.

Aydem Yenilenebilir Enerji, bu ay temettü dağıtımına çıkmaya hazırlanırken tarihte değişlik oldu. Şirket, kâr payı ödemesini 1 gün geç yapma kararı aldı.

Yeni kararını duyuran Aydem Yenilenebilir Enerji, hissedarlarına temettü ödemesini 29 Temmuz Pazartesi günü değil, 30 Temmuz Salı günü yapacağını duyurdu.

Açıklamada, şirket temettüsünün Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) talebine istinaden değiştirildiği belirtildi.

AYDEM kodlu hisselerde için pay başına brüt 0,5457560 TL, net 0,4911804 TL temettü ödemesi yapılacak. Ödemeler hissedarların hesaplarına 1 Ağustos Perşembe günü yansıtılacak.

GCM Yatırım Banner
AYDEM Hisse 08-07-2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Temettü kararındaki değişikliğin bildirildiği günde AYDEM ekside kayda geçti. Yıllık primi yüzde 100’a aşan hisselerde son günlerde görülen düşüş yeni haftada da sürdü. AYDEM, yazım anında yüzde 2’ye giden düşüşüyle 33.18 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.