Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aydem Enerji CDP Raporlamasında B Yönetim Seviyesine Yükseldi

Aydem Yenilenebilir Enerji CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Raporlamaları'nda B yönetim seviyesine ulaştı.
Aydem Enerji CDP Raporlamasında B Yönetim Seviyesine Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aydem Yenilenebilir Enerji tarafından bugün yapılan açıklamaya göre; şirket, 2021 yılında yapılan Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği Raporlaması sonucunda B yönetim seviyesine yükseldi. Bu şekilde şirket, 2021 yılında Türkiye’de enerji sektöründe en yüksek notu almış oldu.

Aydem Yenilenebilir Enerji, CDP Su Güvenliği Raporlaması sonucunda da B yönetim seviyesine yükseldi. Bu alanda da Türkiye’de enerji sektöründe en yüksek notu alan şirket oldu.

CDP, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyiş şeklini değiştirmek üzere çalışan ve kâr amacı gütmeyen Londra merkezli uluslararası bir kuruluştur. CDP, halka açık şirketlerin doğal kaynakları ve doğal sermayeyi nasıl kullandıklarını, faaliyetleriyle sınırlı kaynakların yeniden üretimini nasıl etkilediklerini ve bu alandaki riskleri nasıl yönettiklerini yatırımcılara raporlamalarına aracılık etmektedir.

Bu gelişmeler yaşanırken Aydem Yenilenebilir Enerji hisseleri (AYDEM) TSİ 17:19 sularında %0,14 oranında ekside 7,16 liradan işlem görmeye başladı.
Aydem Enerji Hisseleri %0,14 Düşüş
Kaynak: Investing

Hisseler dünkü işlemlerde 7,34 liraya kadar yükseldikten sonra yükseliş eğilimini sonlandırmıştı. Günü hafif düşüşle geçiren hisseler, kapanışı 7,17 liradan gerçekleştirmişti. Bugünkü işlemlere ise 7,20 liradan başlayan hisseler, 7,25 liraya kadar yükseldi.

Sabahın ilk işlemlerinde güçlü yükselen hisseler, daha sonra düşüşe geçerek 7,09 liraya kadar geriledi. Öğleden sonraki işlemlerde bir miktar toparlanan hisseler, 7,15 – 7,20 lira aralığında hareket etmeye başladılar.

GCM Yatırım Banner

Aydem Yenilenebilir Enerji hisselerinde orta vadeli direnç noktaları 7,29 – 7,40 – 7,46 lira olarak görülüyor. Orta vadeli destek noktaları ise 6,95 – 7,06 – 7,12 lira seviyelerinde bulunuyor. Hisselere ait teknik göstergeler güçlü alım sinyali veriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın