Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aydem Enerji BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Girdi

Aydem Yenilenebilir Enerji, yatırımlarında ve faaliyetlerinde sürdürülebilirliği odağına alması sayesinde BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne girmeyi başardı.
Aydem Enerji BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Girdi
HABER GİRİŞ

Aydem Yenilenebilir Enerji’den yapılan açıklamaya göre şirket Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin katılımcısı ve Bilim Temelli Hedefler İnisiyatifi’nin imzacısı olarak sürdürülebilirlik alanındaki performansıyla BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil edildi.

Aydem Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Ömer Fatih Keha, 4 yıldır titizlikle ve şeffaflıkla sürdürülebilirlik raporlarını yayınladıklarını söyledi.

Global Report Initiative (GRI) onaylı raporlamaları sayesinde, uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody’s / Vigeo Eiris’in dünya çapında yaptığı ESG derecelendirmesinde “A1 İleri Düzey” derecesi aldıklarını belirtti.

CDP 2022’de İklim değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında da A Liderlik derecesi aldıklarını hatırlatan Keha, bununla Türkiye’de enerji sektörü içerisinde küresel liderler arasına giren tek şirket olma başarısını elde ettiklerini ifade etti.

Şirketin kurulu gücünü iki katına çıkarma hedefi doğrultusunda yenilenebilir enerji üretimine yatırım yapmaya devam ettiklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Uşak’ta, Türkiye’nin en büyük hibrit güneş enerji santralini devreye aldıklarını, rüzgar enerjisinde kapasite artışı çalışmalarını sürdürerek 9 yeni türbin ile üretime başladıklarını aktardı.

Bunların yanında odaklarına aldıkları konulardan  biri olan enerji üretiminde verimlilik çalışmaları kapsamında, Türkiye’nin 4 farklı bölgesinde yer alan tüm santrallerinde emreamadelik oranlarını yüzde 99,6 oranına yükselttiklerini belirtti.

Yatırım ve faaliyetlerinde sürdürülebilirliği ön planda tutan Aydem Enerji’nin eld ettiği başarıya dair “Bu çalışmalarımızın neticesinde BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yerimizi almaktan dolayı gururluyuz. Yeni yatırımlarımızla ülkemizin enerji arzına katkı sağlamaya ve sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımızı daha ileriye taşımaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.  (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.