Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralya Para Biriminin Dolara Karşı 0,79’a Yükselmesi Bekleniyor

Son bir haftadır 0,75 ila 0,76 dolar aralığında hareket eden AUD/USD'nin Haziran sonunda yükselmesi bekleniyor.
Avustralya Para Biriminin Dolara Karşı 0,79’a Yükselmesi Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini ifade eden AUD/USD paritesi için gelen tahmin, yükselişe işaret etti.

FXStreet’ten alınan bilgilere göre Westpac ekonomistleri, ikinci çeyreğin sonunda Avustralya dolarının 0,79 olacağını tahmin etti. 2021’in ikinci yarısında daha yüksek seviyelere çıkabileceği eklendi.

Bununla birlikte ABD dolarının, devasa mali teşvik ve hızlı aşının yönlendirdiği toparlanmadan destek aldığı sürece 0,75 ya da altına bir genişlemenin mümkün olduğu bilgilerine yer verildi.

İkinci çeyrek sonunda yükseleceği öngörülen AUD/USD paritesi, haftanın ilk gününe yatay başladıktan sonra küçük değişimlerle dalgalı seyretti.
AUD/USD Performans 29 Mart
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

TSİ 11.45 sıralarında yüzde 0,04 ekside hareket eden parite, 0,76 seviyelerinde kaldı. Gün içinde 0.7615 dolara kadar gerilerken en yüksek 0.7646 düzeyini gördü.

Düşüşün sürmesi durumunda 0.7614 dolarlık ilk destek seviyesi izlenecekken sonrasında 0.7599’a işaret eden ikinci destek noktası bulunuyor.

ABD dolarındaki gücün tersine dönüp Avustralya dolarının artıya geçmesi durumunda ise 0.7647’lik ilk direnç takip edilecek.

Majör pariteler arasında yer alan AUD/USD, haftalık ve aylık bazda ekside performans gösterirken yıllık bazda %10,71 kazandırdığı görülüyor. Yerel cephede Pazar günü sona eren Avustralya’nın iş koruma programının (JobKeeper) sonuçlarına ilişkin endişeler hakim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%