Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa’nın Tamamı Biden’ın Enflasyon Yasasına Karşı Çıkıyor

Amerika'nın enflasyonu düşürme yasasına yönelik Avrupa'da kararlı bir ortak görüş var. 27 AB ülkesi de ABD yasası hakkında endişeli.
Avrupa’nın Tamamı Biden’ın Enflasyon Yasasına Karşı Çıkıyor

ABD’nin dönüm noktası niteliğindeki Enflasyonu Düşürme Yasası’na karşı Avrupa’da ortak bir fikir birliği var. ABD Başkanı Joe Biden tarafından Ağustos’ta imzalanan ve iklimle enerji politikalarına 369 milyar dolarlık rekor harcamayı içeren kapsamlı mevzuat, 27 Avrupa Birliği (AB) Maliye Bakanı tarafından Salı günü tartışıldı.

Alınan bilgiler, tartışmalardan ortak bir karşı çıkma sonucu çıktığını gösterdi. ABD’nin enflasyon yasasının Avrupa’da endişe yarattığı halihazırda bilinirken bugün konuşan bir yetkili endişelerin 27 ülke genelinde paylaşıldığını ortaya serdi.

Bakanların tartışmalarını takip eden ancak konunun hassas doğası nedeniyle isimsiz kalmayı tercih eden bir AB yetkilisi, CNBC’ye verdiği demeçte, “Her bakan, bunun Avrupa düzeyinde bir endişe konusu olduğu ve en iyi yanıtın ne olduğunu görmemiz gerektiği konusunda hemfikir” dedi.

AB, ABD yasası hakkında uluslararası ticaret kurallarını ihlal edebilecek en az dokuz nokta listeledi.

Avrupalılar için en büyük sorunlardan biri, Kuzey Amerika’da üretilen elektrikli otomobillere verilen vergi kredileri. Bunun, Volkswagen gibi elektrikli araçlara odaklanan Avrupalı otomobil üreticilerine zorluklar getirebileceği düşünülüyor.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Öte yandan Güney Koreli yetkililer, ABD’deki bir dizi önlemin Hyundai’yi de kısıtlayabileceği göz önüne alındığında, Avrupa’ya benzer endişeleri dile getirdiler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu