Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa’dan Ukrayna’ya 2023 için 18 Milyar Euro Finansman

Savaşın 259. gününde Avrupa Komisyonu, Ukrayna'nın 2023 finansman ihtiyacı için benzersiz bir paket açıkladı. Detaylar haberde;
Avrupa’dan Ukrayna’ya 2023 için 18 Milyar Euro Finansman
Yorum

24 Şubat’tan bu yana süren Rusya-Ukrayna savaşında Kiev’e yönelik destekler sürüyor. Bugün Avrupa’dan gelen açıklama, işgal atındaki ülkeye yardımların 2023’te de süreceğini gösterdi.

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri tarafından onaylanmasını umduğu 18 milyar euroluk ekonomik destek paketinin ayrıntılarını yayınladı.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, haberi Twitter hesabından paylaştı.

“AB, Ukrayna ile dayanışma içinde olmaya devam ediyor. 2023 için 18 milyar euroluk destek paketi öneriyoruz.” ifadelerini kullanan Leyen, finansmanın kısa vadede toparlanmaya yardımcı olmak ve kurumları güçlendirmek için düzenli dilimler halinde sağlanacağını dile getirdi.

Yayımlanan açıklamaya göre 20-21 Ekim 2022 tarihli Avrupa Konseyi toplantısının ardından, Komisyon bugün Ukrayna’ya 2023 için 18 milyar euroya kadar benzeri görülmemiş bir destek paketi önerdi.

Bu istikrarlı, düzenli ve öngörülebilir mali yardımın ayda ortalama 1,5 milyar euro olacağı tahmin edildi. AB tarafından öne sürülen desteğin, Ukrayna’nın 2023’te tüm finansman ihtiyaçlarını karşılamak için diğer büyük bağışçıların benzer çabalarıyla eşleşmesi gerekeceği eklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu