Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa’dan Şaşırtan Açıklama: Halk Fakirleşti

Macaristan Başbakanı Orban, Rusya’ya uygulanan yaptırımlardan dolayı Avrupa halkının fakirleştiğini söyledi. İşte açıklamalarla ilgili detaylar…
Avrupa’dan Şaşırtan Açıklama: Halk Fakirleşti
HABER GİRİŞ

Rusya-Ukrayna savaşı başladığından beri dünyadaki güç dengeleri sürekli olarak değişti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle Avrupa Birliği (AB), Rusya’nın finansmanına zarar vermek için yaptırımlar uyguladı. Bazı ekonomistler ve yetkililer Rusya’ya uygulanan yaptırımların Avrupa’ya ciddi zararlar verdiğini savunuyor.

“Avrupa Halkı Fakirleşti”

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Rusya’ya uygulanan yaptırımların, Avrupa halkının daha da fakirleştirdiğini, Rusya’nın dizlerinin üstüne çökmediğini söyleyerek yaptırımların başarısız olduğuna işaret etti. Yaptırımlar için “Bu silah, Avrupa’nın ayağından vurduğu yaptırımlarla geri tepti.” ifadelerini kullandı.

Orban, Ukrayna’ya uzun süreli bir savaşa hazırlanması gerektiğini söyledi. Avrupa’nın uyguladığı yaptırımları sert bir şekilde eleştirdi ve enerji fiyatlarını artırdığını vurguladı.

Avrupa’nın bu yaptırımları ne kadar süre devam ettireceği konusunda Brüksel’den bir cevap beklediğini söyledi. Ayrıca yaptırımlarla ilgili Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile görüşme zamanının geldiğini de kaydetti.

Yükselen enerji fiyatları ve yaşam maliyetleri nedeniyle Avrupa’nın devleri, krizler için şaşırtıcı öneriler yapmıştı.

GCM Yatırım Banner

Enerji krizinin yanında Avrupa’da patlak veren bir diğer sorun da gübre kıtlığı. Geçtiğimiz günlerde Çekya Tarım Bakanı Zdenek Nekula, Avrupa’daki gübre miktarının yeterli olmadığını bunun tarımsal faaliyetler için büyük tehdit olduğunu söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.