Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa Yatırım Holding 1 Milyon TL Sermayeli Şirket Kuruyor

Avrupa Yatırım Holding, KAP’a yaptığı özel durum açıklamasında 25.07.2022 tarihinde yapmış olduğu toplantıda alınan kararı duyurdu.
Avrupa Yatırım Holding 1 Milyon TL Sermayeli Şirket Kuruyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa Yatırım Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni şirket kurulumu hakkında açıklama yaptı.

25.07.2022 tarihinde alınan yönetim kurulu kararı ile otomotiv ve beyaz eşya sektöründe oluşacak fırsatları değerlendirmek, bu alanlarda iş birliklerini ve yatırımları geliştirmek amacıyla pazarlama şirketi kurulmasına karar verildiği açıklandı.

Avrupa Yatırım Holding’in yüzde 100’üne sahip olacağı yeni şirketin sermayesinin 1.000.000 TL olacağı bildirildi.

Kuruluş işlemlerinin yapılması için resmi makamlardan ve gerekli yerlerden izinlerin alınmasına oy birliğiyle karar verildiği duyuruldu.

1 milyon lira sermayeli şirketin adının Noyan Pazarlama A.Ş. olacağı açıklandı. Beher alış fiyatının 1 TL, edinilen finansal duran varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranının yüzde 0,87 olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

İşlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı yüzde 2,53 oldu. Kurulacak olan pazarlama şirketinin, Avrupa Holding’in faaliyetlerine olumlu etkisinin olmasının beklendiği belirtildi.

Şirketin hisseleri açıklanan olumlu gelişmeye pozitif tepki vermedi. Saat 15.00 sularında açıklanan kararın ardından satılıcı seyrini sürdürdü.

Şirketin AVHOL koduyla yer alan hisseleri, saat 15.30 gibi yüzde 1,61 değer kaybıyla, 7,34 liradan işlem görüyor. Önceki kapanışını 7,46 liradan yapan hisseler, haftaya 7,39’dan başlayıp, 7,34 – 7,52 arasında hareket etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın