Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa Parlamentosu’nda Depremzedeler için Bağış Kampanyası Başlatıldı

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 10 ili etkisi altına alan büyük depremlerin ardından, Avrupa Parlamentosu tarafından yardım kampanyası başlatıldı.
Avrupa Parlamentosu’nda Depremzedeler için Bağış Kampanyası Başlatıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ilde büyük yıkım yaratan depremlerin ardından, Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) liberaller, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeleri desteklemek için büyük ölçekli bir kampanya başlattı.

Avrupa Parlamentosu’nun Bulgaristan’dan seçilen üyesi İlhan Küçük’ün liderliğindeki Avrupa için Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE) Partisi’nin kampanyası Bulgaristan’daki Hak ve Özgürlükler Hareketi inisiyatifiyle hayata geçirildi.

Liberal partilerin oluşturduğu ALDE’nin kampanyasının resmi duyurusundan kısa süre sonra bağışla ilgili mektubun Avrupa’da 20 binden fazla adrese ulaştırıldığı ifade edildi.

Bağış kampanyasına ilişkin hazırlanan mektupta, “Binlerce hayat kaybedildi, on binlerce aile evsiz kaldı. Binlerce bina harabeye dönüştü. Avrupa Birliği hızlı bir şekilde hareket etti ve asla kayıtsız kalmayacak. İnsanlığın en büyük erdemi birbirini korumak ve kollamaktır. Bu talihsizliğin kurbanlarına yardım etmeyi düşündüğünüz için teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

ALDE’nin 705 sandalyeli Avrupa Parlamentosu’nda 66 milletvekili bulunuyor. Yardım kampanyalarına sürekli yenilerine eklenirken, deprem bölgesindeki hasar boyutu her saat daha net görülüyor.

GCM Yatırım Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamasına göre depremde hayatını kaybeden insanların sayısı 9 bin 57’ye yükseldi. Erdoğan açıklamasında, yaralı sayısının 52 bin 979’a yükseldiğini ve yıkılan bina sayısının 6 bin 444’e ulaştığını belirtti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.