Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avod Gıda Bağlı Ortaklıklarından Birinin Tamamını Satıyor

Avod Gıda, bağlı ortaklığı Avod Altın Madencilik Enerji İnşaat Sanayi’nin 200.000 TL nominal değerdeki paylarının tamamının satılması yönünde karar aldı.
Avod Gıda Bağlı Ortaklıklarından Birinin Tamamını Satıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

09.06.2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Avod Altın Madencilik Enerji İnşaat’ın 200.000 TL tutarındaki ödenmiş sermayeni temsil eden 8.000 adet, 200.000 TL nominal değerindeki paylarının tamamının, tüm hak ve borçları ile birlikte söz konusu şirkete devredilmesine karar verildi.

AFK Enterprise AG şirketinin Bağlı ortaklığı olan Planet-Scan AG şirketinin 1.000.000 Euro nominal değeri karşılığına denk gelen 23,436 hissesinin karşılığı hisse senedinin swap karşılığında Avod’a devredileceği belirtildi.

23.436 Euro Planet-Scan AG şirket hissesinin piyasa değerinin, bu yılın ikinci çeyreği sonrasında İsviçre borsasında (SWX) halka arzı planlanan Planet-Scan AG hisselerinin halka arz sonrası İsviçre borsasında oluşacak hisse fiyatı ile belirlenmesine karar verildi.

Alınan kararlar kapsamında 2023 yılının 2. çeyreği sonrasında İsviçre borsasında halka arzı planlanan Planet-Scan AG hisselerinin, şirkete ait payının (yüzde 2,3436) İsviçre borsasında satılıp, exit yapılması da yer alıyor.

Ortaklığın kamuya açıklanmış son finansal tablolarına göre bağlı ortaklığın konsolide finansal tablolara dahil edilen aktif toplamına oranının yüzde 1,41 olduğu, konsolide finansal tablolardaki gelir kalemlerinin toplamına oranının yüzde 2,29 olarak tespit edildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.