Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AVAX Yatırımcısı Heyecanlı: Fiyat Bu Seviyeyi Her An Görebilir!

Haftalık kazancı yüzde 30 civarında seyreden Avalanche ağının yerel para birimi AVAX'ın fiyatı nereye gidiyor? 70 dolar yolda mı? Detaylar haberin devamında;
AVAX Yatırımcısı Heyecanlı: Fiyat Bu Seviyeyi Her An Görebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avalanche ağının yerel para birimi AVAX, son bir hafta içinde yüzde 30’luk fiyat artışıyla kendisinden tekrar bahsettirmeye başladı. Uzmanlar, son zamanlardaki değer artışına rağmen göreceli güç endeksinin (RSI) sağlıklı kalmaya devam etmesinin AVAX fiyatının daha da yükselebileceğinin bir işareti olduğunu belirtiyor.

Şu anda AVAX sahiplerinin yüzde 75’i kar elde etmiş konumda bulunuyor. Geçmiş veriler, bu seviyenin AVAX için genellikle kritik bir dönüm noktası görevi gördüğünü ortaya koyuyor.

Son birkaç gün içinde AVAX için yedi günlük göreceli güç endeksinde 75’ten 69’a doğru gözle görülür bir düşüş yaşandı. Bu düşüşe rağmen, fiyatı bir hafta içinde şaşırtıcı bir şekilde 40 dolardan 61 dolara yükseldi.

AVAX Fiyatı Yükselişini Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

RSI’da gözlenen düşüş ve fiyattaki kayda değer yükselişin, AVAX’ın satın alma momentumunda hafif bir düşüş olmasına rağmen piyasa fiyatının yükselmeyi başardığı anlamına geldiği belirtiliyor.

AVAX Sahiplerinin Yüzde 75’i Artık Karlı

Piyasa değerindeki son yükselişin ardından, AVAX sahiplerinin yüzde 75‘i (5,6 milyon kişi) etkileyici bir şekilde kendilerini karlı bir konumda buldu ve bu durum, önemli bir değişime işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Bu seviyeye varan benzer bir artışın en son 2021 yılında görüldüğü, bu artıştan sonra AVAX fiyatının sadece 20 gün içinde 75 dolardan 117 dolara önemli bir yükseliş yaşadığı belirtiliyor.

Yatırımcılarının yüzde 23’ünün hala zararda olması ise bu grubun AVAX’larını tutmaya devam edeceklerinin ve karlı olabilmek için daha fazla yükselmesini beklediklerinin göstergesi olabilir.

AVAX Fiyatı Yeniden 70 Doları Görecek mi?

Analistler, yükseliş trendinin devam etmesi durumunda 70 dolar hedefine doğru bir yükselişe tanık olunabileceğine ve bunun, AVAX’ın 2022’den bu yana ilk kez bu fiyata ulaşması anlamına geldiğine dikkat çekiyor.

Mevcut fiyatından yüzde 16,67’lik kayda değer bir artış için AVAX’ın 63 dolar, 65 dolar ve 67 dolardaki temel dirençleri kırması gerekeceğinin, ancak, bu bölgelerin destek seviyelerine kıyasla fazla zorlu görünmediğinin altı çiziliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın