Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AVAX Haftalık Rallisi ile Yükselişin Devamına İşaret Ediyor

Avalanche (AVAX) son günlerdeki yükselişi ve teknik görünümü ile, rallinin devam edebileceğini düşündürüyor. Ayrıntılar geliyor…
AVAX Haftalık Rallisi ile Yükselişin Devamına İşaret Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası haftalardır süren düşüş sonrası kayıplarını geri almaya çalışırken, AVAX altcoinler arasında öne çıkıyor. AVAX’ın son günlerdeki yükselişi, yılın ikinci çeyreğine dair ralli beklentilerini artırıyor.

Kripto para birimi bugün yüzde 15’e yakın yükseldi ve 80 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yükseliş görünümü öncelikle AVAX’ın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150 doların üzerine çıkan güçlü bir fiyat hareketinden sonra oluşan uzun süreli boğa bayrağı kurulumunun ardından ortaya çıkıyor.

AVAX boğa bayrağı kurulumu
Kaynak: TradingView

Ayrıntılı olarak, kurulum, önceki trende karşı iki paralel trend çizgisi ile gösterilen aşağı doğru eğimli bir kanalı gösteriyor. Teknik analizde boğa bayrakları, üst trend çizgilerinin üzerinde bir kırılma hareketiyle onaylanır ve bayrak direğinin boyu kadar yükseliş beklenir.

Formasyonun çalışması halinde AVAX, 80 dolar seviyesinden yüzde 100’den fazla artışla 160 dolara doğru hareket edebilir. Avalanche üzerindeki son yükseliş, Bitcoin ile güçlü pozitif korelasyonu kanıtlar nitelikte.

AVAX ve BTC korelasyon tablosu
Kaynak: TradingView

AVAX ve BTC, korelasyon katsayılarının 0.90 ile 0.99 arasında çıkmasıyla 2022’nin başında neredeyse mükemmel bir şekilde birlikte hareket ettiler.

GCM Yatırım Banner

Korelasyon AVAX’ı Bitcoin’in Kasım 2021’den bu yana karşı karşıya olduğu, FED sıkılaştırması ve devam eden Ukrayna-Rusya çatışması da dahil olmak üzere aynı aşağı yönlü risklere maruz bıraktı. AVAX’ın yükseliş görünümü, Bitcoin fiyatını doğru bir şekilde takip ettiği sürece geçersiz olma riskini taşıyor.

AVAX geri çekilme seviyeleri
Kaynak: TradingView

Bu, Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0,618 Fib çizgisi ile aynı zamana denk gelen, yaklaşık 80 dolarlık geçici direnç seviyesinden potansiyel bir fiyat düşüşü anlamına gelebilir. Düzeltmenin sürmesi halinde 64 dolar seviyesine kadar geri çekilme beklenebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.