Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AVAX Fiyatı Yaklaşan Dev Token Kilit Açılımı Baskısı Altında Düşüyor

Avalanche ağının yerel kripto varlığı AVAX'ın fiyatı, yaklaşmakta olan 102 milyon dolarlık token kilit açılımı baskısı altında düşüyor. Detaylar haberde;
AVAX Fiyatı Yaklaşan Dev Token Kilit Açılımı Baskısı Altında Düşüyor
HABER GİRİŞ

Kripto piyasasındaki çoğu altcoin, son piyasa çöküşünün ardından toparlanmak için çaba sarf ederken, Avalanche ağının yerel kripto para birimi AVAX’ın fiyatı tam tersine hazırlanıyor gibi görünüyor. Bunun arkasındaki neden, bu hafta gerçekleşecek olan ve dijital varlığın fiyatı üzerinde daha fazla satış baskısı yaratması muhtemel olan büyük token kilit açılımı etkinliğidir.

Peki, kilit açılımı yaklaşırken AVAX fiyatı hangi seviyeleri test edebilir?

102 Milyon Dolarlık AVAX Kilidi Açılacak

Avalanche ağı, diğer pek çok blok zincir gibi, toplam token arzının bir kısmını periyodik olarak dolaşıma sokulmak üzere kilitlemiştir. Kilit açma olaylarının bir token üzerinde düşüş baskısı yaratabileceği göz önüne alındığında, bu durumlar genellikle çıkış için bir sinyal olarak değerlendirilmektedir.

AVAX için bir sonraki token kilidi açma etkinliği 26 Ağustos‘ta, yani sadece dört gün sonra gerçekleşecek.

Token takip platformu Token Unlocks’a göre Cumartesi günü toplam 9,54 milyon tokenın kilidi açılacak. Bu, varlığın toplam dolaşımdaki arzının yüzde 2,77‘sini oluşturuyor ve mevcut fiyatlarla 102,29 milyon dolar değerinde.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Token Unlocks

Airdrop için 1,13 milyon token (12,06 milyon dolar), vakıf için 1,67 milyon token (17,87 milyon dolar), stratejik ortaklar için 2,25 milyon token (24,12 milyon dolar) ve ekip için 4,5 milyon token (48,24 milyon dolar) dağıtımı gerçekleşecek.

Bu kilit açma işlemiyle, toplam token arzının yüzde 55’inden fazlasının kilidi açılmış olacak ve arzın yüzde 45’inden daha azı kilitli konumda kalmış olacak. Bu durum, 9,54 milyon token piyasaya çıkarken, yatırımcılar için kötü haber olabilir.

AVAX Fiyatı Etkilenecek mi?

Kripto piyasası analisti Best Owie’ye göre kilidi açılacak 102 milyon dolarlık token tahsisi göz önüne alındığında, bunun büyük bir kısmının açık piyasaya çıkması muhtemeldir. Bu kadar büyük miktarda satışın bir sonucu olarak, AVAX fiyatı kesinlikle etkilenecek ve zaten kötü olan durum daha da kötü hale gelebilecektir.

Bu durum, muhtemelen dijital varlığın fiyatının Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 10 doların altına düşmesine neden olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analiste göre AVAX’ın göstergeleri de düşüş eğiliminde olup, fiyat, 100 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların altında seyrediyor. Bu da kısa vadede, özellikle de kilit açma olayı yaklaşırken dijital varlık için bir toparlanma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

AVAX fiyatı, haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 15’in üzerinde düşüşle 10.25 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.