Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AutoTopNL Cayenne ve Urus’u Maksimum Hızlarda Kullandı!

Yorum

Ayrı bedenlerde ortak beyinler her zaman aynı çalışmaz! Bu sözümüze karşı verilecek en iyi örnek Porsche Cayenne ve Lamborghini Urus dur. Nedeni gayet basit. Launch kontrolü açıp, gazı kökleyerek 4×4’leri ileri atlamasını sağlayan motor, her iki araçta da 4.0L V8 Twin Turbo. Karoser farklı, motorlar aynı! Hatta ortaya çıkarılış hikaye ve imalat serüvenleri dahi aynı.

Bir zamanlar arka bagaj kapağında “Turbo” ibaresi taşıyarak SUV dünyasının en hızlısı olarak yollarda gezen Cayenne’nin forsu Urus çıkana kadardı. İtalyan Lambo, karakteri gereği arazi taşıtının da hızlı olması gerekiyordu. Nitekim de öyle oldu. Aynı motordan farklı güçler elde edilerek Urus’un 650 ps‘e çıkarılması sağlandı.

AutoTopNL‘den gelen yeni bir test videosunda, hızlı SUV’ların limitleri neler ona bakılmış. Cayenne 550 ps güçle birlikte 770 nm tork üretiyor. Bu değerlerde onu 4.1 saniyede 0-100 km arasına ve 286 km/h maksimum hıza kadar çıkartabiliyor.

+100 ps ile yarışa önde başlayan Urus, 4.0L’den 650 ps ve 850 nm tork üretiyor. Sonuç olarak 3.6 saniyede kalkış yapabilmesi ve 305 km/h maksimum hıza çıkabilmesi onu dünyanın en hızlı 4×4 SUV aracı yapıyor. Test yapan kişilerin görüntülerine baktığımızda da fabrika verilerine ulaşıldığını görüyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu