Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Audi, Euro 7 Şartlarını Karşılayan Yeni 5 Silindirli Turbo Motorunu Gösterdi!

Audi, yeniden geliştirdiği bir 5 silindirli turbo motordan söz etti.
Audi, Euro 7 Şartlarını Karşılayan Yeni 5 Silindirli Turbo Motorunu Gösterdi!
HABER GİRİŞ

Audi, tamamen yeni geliştirilen 5 silindirli benzinli motorundan söz etti. Yaşadığımız dönemde otomotivi sıkıntıya sokan en derin olay, emisyon değerleridir. Yeni getirilen standartlar neticesinde, firmalar hacim küçültme ve elektriklenmeye itildi. Çevreci mantığa karşı olan bu girişimde dizellerin tamamen çökmesi savaşı başlatıldı.

WhichCar ile röportaj yapan Audi Sport şefi, motorundan övgüyle bahsetti. Dünyadaki motor ünitesi gelişmelerin aksine, yeni teknolojili 5 silindirlinin herkesi tatmin edeceğinin üzerine vurgu yaptı. İşte detaylar;

Turbo-5’in Audi’nin gelecek planlarına uyduğu ve bir parçası olarak nitelendirildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Audi Sport’un başındaki isim olan Oliver Hoffman, “Daha zor, ancak bu sadece ne kadar zor olduğu sorusu değil. EU7 için, tüm motorlarımız için konseptlerimiz var ancak bu hedeflere ulaşmak için ne kadar para harcamak zorunda olduğumla ilgili. Beş silindir için bu standartlara ulaşmak için çok, çok iyi bir konsepte sahibiz.” dedi.

Gelecek motorun, standartlarla ilgili bir sorununun olmadığı anlaşılıyor. Hoffman yapılan testler sonrasındaki geri bildirimlerden gayet memnun olduğunu açıkladı. Hatta, 4 silindirli motora asla geri dönülmemesi gerektiği de söylenmiş.

CO2 oranlarını ayarlamada en iyi olan elektrik yardımcıları sisteme dahil edilmiş. Hafif bir hibrit yapıda anladığımız yeni 5 silindirli ünite, kayış tahrikli motorları/jeneratörleri ve silindir kapama gibi teknolojilerle harmanlandığı iletildi.

GCM Yatırım Banner

5 silindir şu anda RS3 Sportback, RS3 Sedan ve TT RS’in 2.5L‘lik motorunda kullanılıyor. Ayrıca gelecek RS Q3 ve RS Q3 Sportback’te de bu ünite hazırlığı yapılıyor. 5 silindirlinin son versiyonu ne zaman hangi modelle ilk olarak gelecek henüz bir bilgi verilmedi. Kimileri ise bunun Golf R’da denenerek, sonrasında Audi’ye geçeceğii söylüyor.  Açıkçası bu kısım inandırıcı gelmedi. Turbo-5’in bilmediğimiz detayları muhakkak kısa süre zarfında Alman marka tarafından açıklanacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın