Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maybach Rekabatine Çıkacak Audi A8 Horch’un İlk Özel Tasarımı

Audi'nin "artık fırtına buradan esecek" dediği modeli A8L Horch için ilk çizim geldi!
Maybach Rekabatine Çıkacak Audi A8 Horch’un İlk Özel Tasarımı
HABER GİRİŞ

Audi’nin A8’ten daha lüks ve uzun olacak Horch varyantının ilk tasarım yorumu geldi. Modelin olabilecek şekilleri hayal edildi. Geçtiğimiz sene Audi’den özel bir seri planı yapıltığı ve bunun da Mercedes’e karşı bir koz olacağı söylenmişti. Bilmeyenler için Horch, 20. yüzyılda August Horch tarafından Almanya’da üretim yapan bir otomobil firmasıydı. Aslında Audi’nin temelini atan da dememiz mümkün.

5 beygirlik iki silindirli motor üretimiyle başlayarak 1900’lü yılların Mercedes ve Benz modellerinden daha üstün otomobiller ortaya çıkartan Horch, şimdi Audi markasının en üst seviyesini temsil edecek. İşte AllCarNews‘in hayalini kurduğu ultra A8.

Karoser ve parça stilleri A8’ten alınacak.

Audi A8 Long Horch İlk Tasarım YorumuA8 platformu üzerine yerleştirilecek Horch, model üzerindeki spesifik revizeler sonrasında dış yapısından amacı belli edilecek. Düşüncelerde retro tarzı parça uygulamaları vardı. A8’ten uzun olacaktı ve yapısal genişliğe uğrayacaktı.

AllCarNews bunları toparlayarak bunun dijital ortama dökmüş. Son nesliyle göz alıcı bir tipe kavuşan Audi’nin amirali, kayar stop lambaları ve harekete hazır ön duruşuyla beğenimizi kazanmıştı. Tasarımcı ilk vurguyu arka bölümde yaparak, dörtlü halka yerine “Horch” logosunu kullanmış.

Ardından ne kadar güç oranına sahip olduğunu açıklayan bir W12 silindir ibaresi bagajın sağ köşesine yerleştirilmiş. Tamponun difüzör kısım ayrıntılarında krom, üst çıta ve egzoz etrafına verilmiş. İşte bu bir Horch diyebileceğiniz ayrıntı ise C direğinin tavan ve cam altlarından geçirilen parlak siyah detayı. İşin aslı tasarımcı Maybach tarzından ilerlemiş.

GCM Yatırım Banner
Klasik yapılı bir jant yerine duygusal vuruşlara sahip bir lastik grubuna yer verilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Modellerinde eskiyi yad etmeyi kesinlikle Almanlar çok iyi yapıyor. Parlak jantlar retro tarzında ve merkez göbeğin etrafından fırlatılan oklar A8 kimliğindeki değişime tat katan kısımlarından birisi oluyor. Audi’nin çıtlatma haberlerinden yola çıkarak, Horch kıyafeti altında A8’in, W12 motor dışında bir de V8‘e sahip olacağı söylenmişti.

Teknoloji ve konforda üst düzey olacak bu devasa kaplan Mercedes-Maybach’ın dışında dünyanın en özel GT sedan aracı görülen Bentley Flying Spur‘a da meydan okuyacak. Gerçekleştirilen ilk A8 Horch tasarımı gerçeği yansıtıyor. Merakla, gelecek diğer tasarım yorumlarını bekliyor olacağız.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.