Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AT&T Hisseleri Güçlü 3Ç21 Bilançosuna Tepkisiz Kaldı

Telekomünikasyon devi AT&T, üçüncü çeyrekte beklentileri aşan kazanç ve güçlü abone artışı bildirdi. Hisselerde fazla değişiklik olmadı.
AT&T Hisseleri Güçlü 3Ç21 Bilançosuna Tepkisiz Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Teksas merkezli önde gelen telekomünikasyon şirketi AT&T, bugün üçüncü çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını yayımladı. HBO streamig güçlü kazanımlar ve 900.000’den fazla yeni faturalı kablosuz müşterisi sayesinde Wall Street beklentilerini aştı.

Ancak piyasalar, güçlü sonuçlara fazla tepki vermedi. Dün 25,91 dolarla kapanış yapan AT&T hisseleri, bugüne 26,12 dolarla başladı. Gün içinde pozitif seyrini sürdürürken en yüksek 26,29 dolara çıkabildi.

TSİ 17.30’da yüzde 0,33 artıda duran hisselerin gün içi düşük seviyesi ise 25,95 dolar oldu.
AT&T Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Son verilere göre AT&T hisseleri 5 günde yüzde 1,3 artarken diğer göstergelerin tümünde negatif bölgede kaldı. Bir ayda yüzde 4,5 düşen hisseler, yıl başından bu yana yüzde 9,75 değer kaybetti.

Bilançonun detaylarına göre Eylül ayında sona eren üç aylık düzeltilmiş kazançlar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,4 artarak hisse başına 87 sent oldu.

Şirket, grup gelirlerinin yüzde 5,8 düşüşle 39,9 milyar dolara gerilediğini belirtti. Ancak burada da beklenti aşıldı. AT&T daha büyük rakibi Netflix’e meydan okumaya devam ederken HBO ve HBO Max streaming hizmetlerine 12,5 milyon küresel abone eklediğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu