Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ATP Bilgisayar’dan Temettü, Yünsa’dan Sermaye Açıklaması

ATP Bilgisayar KAP üzerinden vereceği temettü miktarını, Yünsa Yünlü Sanayi ise kayıtlı sermaye artırımını duyurdu. İşte detaylar;
ATP Bilgisayar’dan Temettü, Yünsa’dan Sermaye Açıklaması
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler 2023 yılında vereceği temettü ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamalar yaparak yatırımcılarını bilgilendiriyor. ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama Ticaret (ATATP), kar payı dağıtım kararını duyurdu.

ATATP, 2022 yılında elde ettiği kârından pay başına brüt 0,29 TL, net 0,26 TL nakit temettü verecek. Temettü dağıtım tarihi ise 14 Haziran olarak belirlendi. Şirket 2022 yılında 114.697.042 TL net kar bildirmişti.

ATP Bilgisayar hisseleri günlük yüzde 0,3 kayıpla 20 TL’den işlem görüyor.

Yünsa’dan Sermaye Hamlesi

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret (YUNSA), KAP’tan aktardığı bilgilerde kayıtlı sermaye tavanını 35 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltmeye karar verdi. Bu kapsamda şirket sermaye tavanını yüzde 1327 artıracak.

YUNSA, günlük yüzde 8,3 artışla 106,7 TL seviyesinde seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu