Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ATO’dan Ticari Kredi Kartlarında Taksit Artışı Talebi

Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, ticari kredi kartlarında taksit sayısının artırılması gerektiğine dair önemli bir çağrıda bulundu. İşte detaylar;
ATO’dan Ticari Kredi Kartlarında Taksit Artışı Talebi
HABER GİRİŞ

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran bugünkü yazılı açıklamasında, ticari kredi kartlarına taksit sayısının artırılmasını talep etti. Baran, enflasyonla mücadele sürecinde alınan parasal sıkılaştırma önlemleri çerçevesinde kredi kartlarında sınırlamaya gidilmesi tartışmalarını hatırlattı.

Söz konusu tartışmalara işaret eden Baran, bireysel ve ticari kredi kartlarının farklı bir değerlendirme gerektirdiğini savundu. Finansman araçlarından vadeli çekin kullanımının azaldığını ve iş dünyasının tercihinin ticari kredi kartlarına yöneldiğini belirtti.

Piyasalarda çekin yerini ticari kredi kartlarının aldığını paylaştı. Ticari kredi kartlarının şirketlere sürdürülebilir ve vadeli finansman sağladığını, bu nedenle ödeme süreçlerinde kritik bir rol üstlendiğini dile getirdi.

Taksitlerin Artırılması Üretim ve Ticareti Olumlu Etkileyecek

Ticari kredi kartlarının güvenilirliğinin genel kabul gördüğünü vurgulayan Baran, bireysel kredi kartlarından ayrı bir değerlendirme yapılması gerektiğini ifade etti.

Özellikle inşaat sektöründe taksit sayısının artmasıyla üretim ve ticaretin olumlu etkileneceğini belirten Baran, artan kredi kartı harcamalarının tüketim değil, inşaat üretimine dayandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Deprem bölgesindeki yeniden yapılanma ve kentsel dönüşüm çalışmalarının inşaat malzemelerine olan talebi artırdığını kaydeden Baran, bu süreçte nakit kullanımının zorlaştığını ve ticari kredi kartlarının önemli bir finansal araç haline geldiğini belirtti.

Baran, depremzede vatandaşların konut üretimi ve kentsel dönüşüm çalışmalarından mahrum kalmaması için inşaat malzemeleri sektöründe ticari kredi kartı taksit uygulamasının devam etmesinin önemine vurguda bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın