Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ATH’si 3,1 Dolar Olan Altcoinde Yüzde 1500’lük Patlama Bekleniyor

Popüler altcoin ADA'nın fiyatının yüzde 1500 gibi devasa bir oranda patlama yapacağı öngörülüyor. Peki, bu makul bir hedef mi? Detaylar haberin devamında;
ATH’si 3,1 Dolar Olan Altcoinde Yüzde 1500’lük Patlama Bekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA, son birkaç gün içindeki yükseliş hareketleri ile günlük ve haftalık grafikte yeşil renge büründü. Piyasa değeriyle en büyük 10. kripto para birimi konumundaki ADA’nın fiyatı, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 2’nin üzerinde artışla 0,4630 dolar civarında işlem görüyor.

Analistlerin bir kısmı, altcoinin 2021’deki artışını tekrarlayabileceğini ve iyimser bir hedefin 7,80 dolar olarak belirlendiğini tahmin ediyor. Ek yükseliş tahminleri ise varlığın kısa vadede 1,70 dolar civarına ulaşabileceğini, ardından 10 dolarlık parabolik bir zirveye tırmanabileceğini ve büyüme potansiyeline güçlü bir güven duyulduğunu gösteriyor.

ADA ile ilgili son gelişmelere dikkat çeken kripto analistlerden biri de Javon Marks oldu.

ADA Fiyatı Nereye Gidiyor?

Sosyal medya platformu X hesabından geniş bir takipçi kitlesine seslenen isim, ADA’nın mevcut durumunun, 2021 yılındaki durumunu taklit ediyor olabileceğine inanıyor. O dönemde, varlığın değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) fırlamadan önce önemli ölçüde gerileme göstermişti.

Javon Marks, ADA için Yüzde 1500'lik Dev Artış Öngördü
Kaynak: X / @JavonTM1

Analist, senaryonun yakın gelecekte daha büyük bir ölçekte tekrarlanabileceğini öngörerek 7,80 dolar veya yüzde 1.500‘lük bir artış hedefi belirledi.

GCM Yatırım Banner

Marks, açıklamasında, “ADA fiyatı, direnen trendi kırdığından bu yana büyük bir ilerleme kaydetti. İlk hedef olan 2,7709 dolara doğru yaklaşık yüzde 222 artış gösterdi ve son geri çekilme, daha fazla tırmanış için güç verebilir. Bu kırılmanın devam etmesiyle, hedefe ulaşmak için yüzde 462’lik ek bir yükseliş daha yolda olabilir, ancak önceki kırılmaya göre fiyatlar çok daha yüksek bir seviyeye ayarlanabilir. 7,80 dolar seviyesi mümkün olabilir, bu da yüzde 1500’ün üzerinde bir artışa işaret ediyor!” ifadelerini kullandı.

Böyle bir fiyat patlaması, ADA’nın piyasa değerinin şaşırtıcı bir şekilde 260 milyar dolara ulaşmasını gerektirecek. Altcoinin piyasa değeri şu an için ise yaklaşık 16 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Cardano’nun tokenı için parlak bir gelecek öngören bir başka kripto analisti de Trend River oldu. Analist, ayıların fiyatı aşağı çekmek için ellerinden geleni yaptıklarını ancak sonunda yorulacaklarını ve bunun da bir boğa koşusuyla sonuçlanabileceğini iddia etti.

ADA Fiyatı Bugün Yükseliş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir diğer popüler analist Ali Martinez de ADA ile ilgili yorumda bulunanlar arasında yer alıyor. Yaklaşık bir ay önce, ADA’nın fiyatının “tam olarak olması gereken yerde” olduğunu öne süren Martinez, 1,70 dolara doğru bir artış öngörmüştü.

Analist, bu yılın başlarında ise ADA’nın önceki boğa döngüsünü yansıtmaya hazır göründüğünü ve bunun 10 dolarlık parabolik bir zirveye yol açabileceğini savunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.