Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Atalay’dan Vergi Çıkışı! “Gelir Adaleti Bozuldu”

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bugün yaptığı konuşmada az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması gerektiğini söyledi. Detaylar haberde...
Atalay’dan Vergi Çıkışı! “Gelir Adaleti Bozuldu”
HABER GİRİŞ

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) İsviçre’nin Cenevre kentinde devam eden 112. Uluslararası Çalışma Konferansı’na katıldı. Önemli açıklamalarda bulunan Atalay, dünya genelinde çalışanların haklarının gerilemeye devam ettiğini söyledi.

Atalay, yüksek enflasyon nedeniyle geçim şartlarının ağırlaştığını ve ücretlilerin satın alma gücünü kaybettiğini söyledi.

Çalışanların üzerindeki ağır vergi yükü sebebiyle gelir adaletinin bozulduğunu aktardı.

Bunun yanında yapılacak düzenlemeyle az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması gerektiğini bildirdi.

Covid-19 salgınının, depremler ve savaşlar da en çok işçileri, işsizleri ve dünyanın dört bir yanındaki yoksulları etkilemekte olduğunu aktardı. Özellikle savaşlar nedeniyle iş yerleri yıkılmış, işçilerin gelirleri, birikimleri ve ailelerinin yok olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Türk-İş Başkanı Atalay, kamuda ayrımcı uygulamalara son verilmesi gerektiğini bildirdi.

Atalay, kamu görevlilerinin örgütlenme özgürlüğüne ve sendika seçme hakkına tam olarak saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi. Bunun yanında farklı gerekçelere dayalı ayrımcı uygulamalara son verilmesi gerektiğini bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın