Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Atağa Geçen Turizm Şirketi Artık O İsmin Tek Sahibi

Borsada son haftada yeşil mumları toplayan Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş., artık tek sahibi olduğu şirketteki varlıklarına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Atağa Geçen Turizm Şirketi Artık O İsmin Tek Sahibi
HABER GİRİŞ

Haziran ayında kar payı dağıtımına giden Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş.’den bugün ortaklık payını artırma haberi geldi. Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal duran varlık edinimi hakkında paylaştığı bildirimde, Bizzcar Filo Kiralama Hizmetleri A. Ş.’deki ortaklık payını yüzde 80’den yüzde 100’e çıkardığı duyuruldu.

Böylece İstanbul merkezli şirketin tek ortağının Gezinomi olduğu bildirildi. Ayrıca açıklamada, İzmir’de bulunan Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A. Ş.’den 10.000.000 adet pay karşılığı 10.000.000,00 TL nominal bedelli hisse senetlerinin alınmasına da oy birliğiyle karar verildiği aktarıldı.

Gezinomi Hisse 15-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen Yıl Halka Arz Olmuştu

Geçen yıl Mart ayında 14 TL’den halka arz olan ve arz büyüklüğü 140 milyon TL’ye ulaşan Gezinomi, yılbaşından bu yana yatırımcısına sunduğu kazancı düşük tuttu.

Şirketin GZNMI kodlu hisseleri, yıllık yüzde 32 oranında sınırlı bir artış yaşadı. Orta Doğu’da gelişen savaş şartlarının düşüş yaşattığı BIST 100 endeksinin satış baskısı yaşadığı günlerde kazançlarını koruyamayarak aylık yüzde 3’ün üzerinde değer kaybı yaşadı.

Son haftada ise toparlanma göstererek haftalık yaklaşık yüzde 4 artış yaşadı. Günü yüzde 1’in üzerinde artışla kapatan şirket hisseleri 26.92 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.