Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ata Yatırım Bu Hissede Yüzde 67 Kazanç Bekliyor

Ata Yatırım tarafından bugün Şok Marketler için 105 TL hedef fiyata işaret edilerek endeks üstü getiri tavsiyesi verildi. Detaylar haberin içerisinde;
Ata Yatırım Bu Hissede Yüzde 67 Kazanç Bekliyor
HABER GİRİŞ

Ata Yatırım bugün Şok Marketler’i (SOKM) “AL” önerisiyle takip ettiği hisseler listesine eklediğini açıkladı. Tavsiyesini yüzde 67 yukarı yönlü potansiyele işaret eden 105 TL seviyesine çıkarttı. Hisse için 12 aylık hedef fiyatını endeks üstü getiriye yükseltti.

Şok’un Türk perakende sektöründeki dönüşümden faydalanan sadece hızlı büyüyen bir şirket olmadığı belirtilen açıklamada, ekonomik krize karşı da en dayanıklı Türk şirketlerinden olduğuna öne sürüldü.

Açıklamada, “2024 yılı tahminlerimize göre şirket 5.6x F/K çarpanı ile yurt içi benzerlerine göre yüzde 61, global benzerlerine göre yüzde 31 iskontolu işlem görmektedir. Büyüme görünümü sağlıklı finansallarla birleştiğinde şirketin daha yüksek çarpanlarla işlem görmeyi hak ettiğine inanıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Şok Hisselerinin Yeniden Değerlenmesi Hızlanacak

2024 yılı için düzeltilmiş karşılaştırılabilir FAVÖK tahminlerine göre Şok’un şu anda 3.2x 2024T FD/FAVÖK çarpanı ile yüzde 44’le Bim ve yüzde 32’yle Migros’a göre iskontoyla işlem gördüğü belirtildi.

Hem Bim hem de Migros için “AL” önerisinin bulunduğunu anımsatan Ata Yatırım, Şok’un nispeten daha yüksek büyüme görünümüyle daha cazip bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu ileri sürdü.

GCM Yatırım Banner

Şok’un ana ortağı olan Yıldız Holding finansallarının artık daha sağlıklı olduğuna inandıkları paylaşılan açıklamada, ana şirketle ilgili endişelerin Şok’un güçlenen finansallarının yanı sıra cesaret verici büyüme beklentilerini de gölgede bıraktığı savunuldu.

Söz konusu sebeplerden kaynaklı ana şirkete ilişkin endişelerin azalmasıyla Şok hisselerinin yeniden değerlemesini hızlandıracağı tahmin edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.