Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ata GYO 2021 Yılında 4 Milyon 424 Bin TL Kira Geliri Sağladı

Ata GYO, geçen yıl elde ettiği kira gelirine dair açıklama yaparken, hisseleri borsada negatif fiyatlanıyor.
Ata GYO 2021 Yılında 4 Milyon 424 Bin TL Kira Geliri Sağladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nin 40. maddesinin 3. fıkrasının ç bendi uyarınca gerekli açıklamaları pay sahipleri ile paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada; kamuya bildirilen son finansal tablolarda yer alan aktif toplamının %2’sini geçmeyen alım, satım ve kiralama işlemlerinin toplu olarak bildirimi kapsamında, aktif toplamın %2’sini geçmeyen alım ve/veya satım işlemi bulunmadığı belirtildi.

Şirket portföyünde kiralanmış olan gayrimenkullerden, geçen yıl KDV dahil olmaksızın 4.424.782,83 TL kira geliri elde ettiğini duyurdu.

Şirket hisseleri günün ilk yarısında %1 geriledikten sonra kaybını sürdürdü.
Ata GYO Hisseleri %1 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

12 Ocak işlemlerine 3,87 lira ile önceki kapanış seviyesinden start veren hisseler, 3,80 – 3,88 dar bandında hareket etti. Saat 13.50’de %1,03 değer kaybıyla, 3,83 liradan işlem görüyor.

Ata GYO hisseleri (ATAGY), haftalık dönemde kazandırırken, aylık ve yıllık süreçte kaybettirenler arasında yer aldı. 5 günlük işlemelerde %3,51 oranında yükseliş yaşandı. 7 Ocak Cuma günü 4,03 ile son bir haftanın en yükseği, 6 Ocak Perşembe ise 3,51 ile en düşüğü oldu.

Bir ayda %1 oranında değer kaybeden hisseler 3,33 – 4,03 arasında fiyatlandı. Yıllık değişimi ise %38’lik düşüşü işaret ediyor. Ata GYO hisseleri son bir yılda 3,33 – 6,91 arasında işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu