Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AstraZeneca Hisseleri Zayıf 3Ç21 Bilançosuyla Sert Düştü

AstraZeneca hisseleri şirketin beklentileri yanıltan üçüncü çeyrek bilançosuyla düştü.
AstraZeneca Hisseleri Zayıf 3Ç21 Bilançosuyla Sert Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cambridge genel merkezli hisseleri AstraZeneca, üçüncü çeyreğe ilişkin bilançosunu yayımladı. Şirketin ABD’de listelenen hisseleri satıcılı seyretti. Düşüşü açılış öncesinde başlatan AstraZeneca kayıplarını seans içine genişletti.

Bir önceki yılın aynı döneminde kar bildiren İngiliz şirket üçüncü çeyrekte 1,65 milyar dolarlık zarar bildirdi. Hisse başına 55 sent zarar eden AstraZeneca’nın tekrarlanmayan maliyetler için ayarlanan kazancı hisse başına 54 sente ulaştı. Şirket söz konusu dönemde 9,87 milyar dolar gelir elde etti.

Sonuçlar Wall Street beklentilerini karşılamadı.
AstraZeneca Hisse Sert Düştü
KAYNAK: MarketWatch

Önceki kapanışı 62,92 dolardan yapan AZN kodlu hisse senetleri bugünkü seansa 60,25 dolarla başladı. TSİ 17.35’te yüzde 4,6 ekside fiyatlanan AZN hisseleri 59,94 – 60,53 dolar aralığında hareket etti. Düşüş sürerken beş günlük performans yüzde 5 kayba işaret etti.

Diğer taraftan şirket önce aşı satışından sadece Covid-19 salgını pandemi sayılmadığında kâr edeceğini açıklarken bu tutumundan vazgeçtiğini duyurdu. Aşının bu yıl boyunca kazançlar üzerinde biraz olumsuz etkisi olduğunu ancak etkinin son çeyrekte biraz olumlu olduğunu söyledi.

“Şirket şimdi yeni siparişler alındıkça aşıyı kademeli olarak mütevazi karlılığa geçirmeyi bekliyor, 2021’in 4. çeyreğindeki COVID-19 aşı satışlarının, büyük çoğunluğunun pandemi anlaşmalarından geldiği orijinal pandemi anlaşmaları ve yeni siparişlerin bir karışımı olması bekleniyor” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.