Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor’dan Dev Satış! GMTAS ve HKTM’den Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören ASTOR, satışını açıklarken GMTAS ve HKTM’den temettü duyurusu geldi. İşte detaylar;
Astor’dan Dev Satış! GMTAS ve HKTM’den Temettü Açıklaması
Yorum

Elektromekanik imalat sanayinde faaliyet gösteren Astor Enerji (ASTOR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı paylaşımda malzeme satışı hakkında açıklama yaptı. Şirket, Türkiye Elektrik İletim (TEİAŞ) ile 23.12.2022 tarihinde imzalanan 162.840.000 TL’lik sözleşmeyi hatırlattı.

İş ilişkisi kapsamında üretimi gerçekleştirilen 3 adet 420 kV, 250 MVAr Reaktörün kabul işlemlerinin 30.05.2023 tarihinde gerçekleştirilerek alınan siparişlerin tamamlandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada alınan yüzde 10 avans tutarından sonra kalan tutarın en geç 30 gün içerisinde tahsil edileceği ifade edildi. Şirket, sözleşmenin 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 1,87 olduğunu kaydetti.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yataya yakın bir performans sergilerken ASTOR günlük yüzde 1 artışla 53,45 TL’den işlem görüyor.

Gimat Mağazacılık

GMTAS koduyla faaliyet gösteren Gimat Mağazacılık Sanayi ve Ticaret, temettü kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Şirket 2022 yılı karından pay başına brüt 0,17 TL, net 0,15 TL nakit temettü ödenmesine yönelik kararın Genel Kurul tarafından onaylandığını belirtti. Ödemeler 7 Haziran tarihinde yapılacak.

GMTAS, yatay seyrederek 12,3 TL seviyesinde bulunuyor.

Hidropar

1983’te kurulan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret (HKTM), hissedarlarına pay başına 0,11 TL, net 0,099 TL nakit temettü ödemelerinin 3 Temmuz tarihinde yapılacağını duyurdu.

Şirket daha önce 30 Haziran olarak belirlediği tarihi, resmi tatile denk gelmesinden dolayı güncelledi.
HKTM, günlük yüzde 1,3 yükselişle 49 TL’ye yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu