Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASTOR’dan Bilançoyu Pozitif Etkileyecek 2 Yeni Sözleşme!

Borsa İstanbul’da yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Astor Enerji, iki yeni iş ilişkisini paylaştı. İşte detaylar;
ASTOR’dan Bilançoyu Pozitif Etkileyecek 2 Yeni Sözleşme!
HABER GİRİŞ

Enerji sektöründeki öncü şirketlerden biri olan Astor Enerji (ASTOR) yeni iş ilişkilerine hız kesmeden devam ediyor. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iki yeni sözleşme imzaladığını duyurdu. Yeni iş ilişkilerinin ciro ve karlılığa olumlu etki edeceği belirtildi.

Şirket, ENDOKS Enerji Dağıtım ile muhtelif elektrik dağıtım şirketlerinde kullanılmak üzere muhtelif sayıda orta gerilim manyetik kontrollü reaktör ve orta gerilim shunt reaktör alımı konusunda anlaştığını belirtti. Sözleşme bedelinin 3.095.439 dolar (TCMB satış kuru ile 83.505.038) olduğu kaydedildi. Açıklanan sözleşmenin 2022 ılı hasılatına oranının yüzde 1,13 olduğu aktarıldı.

Astor Enerji, 27 Temmuz’da paylaştığı diğer duyurusunda özel bir firma ile 5.310.000 dolar (TCMB Satış Kuru ile 143.246.808) tutarında,  5 adet güç transformatörü ve 4 adet kuru tip transformatör satış sözleşmesi imzaladığını bildirdi. Bu sözleşmenin geçen yılın hasılatına oranının yüzde 1,93 olduğu ifade edildi.

2023’ün başında halka arz olan Astor Enerji, 12,5 TL’den işlem görmeye başlamıştı. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirket, kısa süre içerisinde yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri haline geldi.

ASTOR, günlük yüzde 1,2 artışla 104 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 25,44, aylık yüzde 70 oranında artış görüldü. Hissenin piyasa değeri/defter değeri 20.71 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.