Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor ve Girişim Elektrik Yeni İş İlişkilerini Duyurdu

Astor Enerji ve Girişim Elektrik, aldıkları yeni işleri KAP üzerinden yatırımcılarına duyurdu. Şirketlerin hisseleri ise olumlu tepki verdi.
Astor ve Girişim Elektrik Yeni İş İlişkilerini Duyurdu
Yorum

Astor Enerji A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada yeni aldığı iş hakkında açıklama yaptı. Sırbistan’ da yerleşik ve adı açıklanmayan özel bir firma ile bugün (10.07.2023) 1.740.000 Euro tutarında satış sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

3 adet güç transformatörünü içeren sözleşmenin Türk lirası cinsinden tutarı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası satış kuru ile hesaplandığında 49.395.294 TL’ye denk geliyor.

Ciro ve karlılığa olumlu katkı sağlayacak olan sözleşmenin, 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 0,66 olduğu açıklandı.

ASTOR hisseleri günün ilk yarısında negatif performans sergiliyordu. Yeni iş ilişkisi haberinin ardından pozitife dönen hisseler gün içinde 84,35 lira ile en yüksek fiyata ulaştı. Saat 13.11’de yüzde 0,73 artışla 82,30’dan işlem görüyor.

Girişim Elektrik Yeni İş İlişkisi

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. Enerjisa’ya bağlı dağıtım şirketleri olan Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ve AYEDAŞ’tan üç adet sözleşme için davet aldığını duyurdu.

11.07.2023 tarihinde imzalanması planlanan sözleşmeler, reaktif güç kompanzasyon sistemleri projesini içeriyor. 15 milyon 901 bin dolar değerinde olan sözleşme, güncel kur ile hesaplandığında 415.016.100 TL’ye denk geliyor.

Girişim Elektrik’in GESAN koduyla borsada işlem gören hisseleri, şu dakikalarda yüzde 8’e yakın günlük kazanç elde etmiş durumda.

Son kapanışını 64,5 liradan yapan hisseler, yeni haftaya 66,05’ten başladı ve 69,4’e kadar ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu