Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASTOR, SMRTG ve GLCVY’den Son Duyurular

Borsada işlem gören ASTOR kapasite artışını, SMARTEG bedelsiz açıklamasını ve GLCVY ihale duyurusunu paylaştı. İşte detaylar;
ASTOR, SMRTG ve GLCVY’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler faaliyetleri, projeleri, sermaye artırımları ve yatırımlarıyla ilgili açıklamalarına devam ediyor. Astor Enerji (ASTOR), şarj yatırımları ve kapasite artışı hakkında duyurusunu paylaştı. Şirket, Mepet Metro Petrol ve Tesisleri ile 14 farklı lokasyonda elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu konusunda sözleşme imzalandığını belirtti.

Elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarının 2024 yılının ilk çeyreğine kadar tamamlanarak aktif hale geleceği, hali hazırda kurulumu tamamlanmış AC istasyon sayısının 46’ya, DC istasyon sayısının 39’a ve soket sayısının da 124’e ulaştığı aktarıldı.

Astor’dan Kapasite Artışı

Astor Enerji,  ana ürün gruplarından olan dağıtım trafoları bölümünün kapasite kullanım oranının yüzde 80’lerin üzerine çıkarılacağını, kapasite ihtiyacını karşılamak üzere mevcut kapasitenin yüzde 60’a çıkarılması için gerekli yatırımların yapılacağını ve 1 yıllık sürede tamamlanacağını paylaştı.

ASTOR, yaptığı yatırımlardan ve kapasite artışından güç alarak yüzde 8 yükselişle kapanışını 97 TL’den yaptı.

Smart Güneş

KAP üzerinden açıklama yapan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret, bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı.

GCM Yatırım Banner

Şirket 2 milyar TL olan sermaye tavanı içerisinde, 306 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini yüzde 98 artırarak 299,8 milyon TL artırarak 605,8 milyon TL’ye çıkaracak. Bu çerçevede Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yapılan başvurunun onaylandığı ve yüzde 98 bedelsiz pay alma hakkı için süreçlerin duyurulacağı ifade edildi.

Bedelsiz sermaye artırımı ile gündeme gelen SMRTG, günlük yüzde 10 artışla 115,6 TL’den işlem gördü.

Gelecek Varlık

Borsa İstanbul’da GLCVY koduyla işlem gören Gelecek Varlık Yönetimi, tahsili gecikmiş alacak portföyü alımı hakkında paylaşım yaptı.

Şirket, Türkiye İş Bankası’nın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında sunulan 7 portföyden toplamda 206,84 milyon TL anaparaya sahip 1 bireysel ve 1 perakende portföylerin ihalesinin en yüksek teklif vererek kazanıldığını belirtti.

Söz konusu ihaleye 18 varlık yönetim şirketinin katıldığı, ihale sonucunun kesinleşmesiyle imza sürecinin başlayacağı kaydedildi.

GLCVY, yüzde 10 artışla haftanın son gününü 27,5 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.