Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor Enerji’ye Finlandiya’dan 1,3 Milyon Euro’luk Sipariş

Astor Enerji, Finlandiya’dan yeni bir sipariş alırken, hisseler rekor fiyatın hemen altında seyrediyor. Detaylar haberde...
Astor Enerji’ye Finlandiya’dan 1,3 Milyon Euro’luk Sipariş
Yorum

Astor Enerji A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), yeni iş ilişkisini bildirdi. Şirket tarafından yapılan açılamada Finlandiya’da yer alan özel bir firmadan, ilk güç transformatörü siparişi alındı.

Söz konusu siparişin bedeli 1.260.000 Euro olurken, konuya dair satış sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

Siparişin bedeli Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) güncel satış kuru ile hesaplandığında 37.323.720 Türk lirasına denk geliyor.

Ciro ve karlılığa olumlu etki edecek sözleşmenin, 2022 hasılatına oranının yüzde 0,50 olduğu belirtildi.

Pazartesi günü hem fiyat rekoru hem de hacim birincisi olan ASTOR hisseleri, bugün daha sakin bir performans sergiliyor.

Saat 16.26’da yüzde 1,6 artışla 142,2 liradan işlem görüyor. 12 milyar TL ile en yüksek işlem hacmini elinde tuttuğu dünkü işlemleri 140 liradan tamamladı.

139,1 liradan açılışın gerçekleştiği 15 Ağustos işlemlerinde 144,9 ile rekor tazeledi. Günün devamında hafif geri çekilme gösterse de pozitif bölgede kalmayı sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu