Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji, YEO Teknoloji Milyonluk Anlaşmalarını Duyurdu

Astor Enerji ve YEO Teknoloji KAP üzerinden yeni iş anlaşmalarına yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar...
Astor Enerji, YEO Teknoloji Milyonluk Anlaşmalarını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Astor Enerji A.Ş. ve YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşmaları hakkında açıklama yaptı. YEO Teknoloji, Güneş Enerji Santrali (GES) için sipariş alındığını bildirdi.

Şirket, öztüketim amaçlı güneş enerjisi tesislerinin proje geliştirme ve anahtar teslim kurulum kapsamında, uygun arazilerin bulunması, fizibilitelerin yapılarak ilgili kurumlardan tüm izinlerin alınması bunun yanında mühendislik çalışmaları ile tüm inşaat, mekanik ve elektrik kurulumlarının yapılması için Yozgat’ta bir müşteri ile sözleşme üzerinde mutabık kaldıklarını kaydetti.

Sözleşmenin şirket ve müşteri tarafından yürütülecek yasal izin süreçlerinin tamamlanmasının ardından imzalanacağı aktarıldı. İşin bedeli KDV dahil 17.955.000 dolar olduğu belirtildi.

Bu anlaşmanın şirketin ciro ve kârlılığına olumlu etkisi olacağı bildirildi.

YEO Teknolojileri Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin duyurusu sonrasında (YEOTK) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 10.25 itibarıyla en yüksek 72.9’u, en düşük 70’i gördü. Saat 10.30 itibarıyla yüzde 5.82’lik artış ile 72.7’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Astor Enerji’den 4,5 Milyon Euroluk Anlaşma

Astor Enerji, İtalya’dan 3 adet güç transformatörü siparişi aldığını ve sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Söz konusu anlaşmanın bedeli 4.520.000 euro olarak açıklandı. Yeni iş anlaşmanın ciro ve kârlılığına olumlu etkisi olacağı kaydedildi.

Astor Enerji Canlı Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (ASTOR) kodlu hisselerini incelediğimizde söz konusu açıklamasından sonra saat 10.35 itibarıyla en yüksek 54.7’yi, en düşük ise 54.5’i gördü. Hisseler saat 10.44 itibarıyla yüzde 1,02’lik artış ile 54.55’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.