Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor Enerji ve Birleşim Mühendislik’ten Güncel Haberler

Astor Enerji, 36,4 milyon TL'lik anlaşmasını, Birleşim Mühendislik bağlı ortaklığı Erde Mühendislik'in 271,3 milyon TL'lik sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberde...
Astor Enerji ve Birleşim Mühendislik’ten Güncel Haberler
Yorum

Astor Enerji A.Ş. ve Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkilerine yönelik açıklamada bulundu.

Birleşim Mühendislik, bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş’nin Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastane ihalesine katıldığını ve  ihalenin şirketin lehine sonuçlandığını hatırlattı.

Şirket, bu doğrultuda Erde Mühendislik A.Ş. ile REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında bugün Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastane projesi kapsamında elektrik tesisat işleri için 3.102.297,30 dolar + KDV ve 142.987.908,34 TL + KDV olmak üzere  sözleşme imzalandığını duyurdu.

Erde Mühendislik’in imzaladığı sözleşmenin güncel kurla toplam 271.355.371,20 TL olduğu aktarıldı. Bunun yanında iş süresinin 10 ay olarak planlandığı belirtildi.

Şirketin hisseleri borsada (BRLSM) koduyla işlem görüyor. Hisseler saat 12.39 itibarıyla yüzde 1,04’lük azalış ile 143,5 TL’den işlem görüyor.

Astor Enerji’den 36,4 Milyon TL’lik Anlaşma

Astor Enerji ise Mast Enerji Ve Teknoloji A.Ş. ile Dominik Cumhuriyeti’nde devreye alınmak üzere Güç Transformatörü alımı konusunda sözleşme imzalandığını açıkladı.

Söz konusu anlaşmanın 1.360.000 (36.425.016 TL) dolar olduğu belirtildi. Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranının yüzde 0,49 olduğu kaydedildi.

Şirketin hisseleri borsada (ASTOR) kodu ile işlem görüyor. Hisseler saat 12.40 itibarıyla yüzde 0.64’lük artışla 41.06 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu