Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji, Girişim Elektrik ve Consus Enerji’den Güncel Haberler

Astor Enerji yeni sipariş aldığını, Girişim Elektrik ihalede en avantajlı fiyatı verdiğini duyurdu. Consus Enerji ise kredi derecelendirme notunu açıkladı. İşte detaylar...
Astor Enerji, Girişim Elektrik ve Consus Enerji’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Astor Enerji A.Ş. yeni sipariş anlaşması, Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş  ihale süreci ve Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. ise kredi derecelendirmesi hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruda bulundu.

Aralık 2022’de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arzı onaylanan Astor Enerji, Litvanya’daki ve İspanya’daki özel firmalardan aldığı sipariş hakkında açıklama yaptı.

Astor Enerji 8,9 Milyon Euroluk Sipariş Aldı

Şirket, Litvanya’daki yerleşik özel firmalardan 30.01.2023 tarihinde 7.257.200 euroluk güç transformatörü, 1.687.296 euroluk dağıtım transformatörü siparişi aldığını duyurdu.

İspanya’daki yerleşik özel firmalardan ise 1.983.000 euroluk dağıtım transformatörü siparişi alındığı açıklandı.

Astor Enerji, her iki ülkeden alınan toplam sipariş bedelinin 8.944.496 euro olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Girişim Elektrik İhalede Birinci Oldu

Girişim Elektrik ise Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ihale hakkında duyuruda bulundu.

Şirketin, “HARİCİ TİP OG AYIRICI ALIMI” ihalesine katıldığı ve en avantajlı fiyatı vererek birinci olduğunu açıkladı. Girişim Elektrik, ihale bedelinin vergile dahil 568.760 dolar olduğunu belirtti. Güncel baz USD/TL kuru ile ihale bedeli vergiler dahil 10.692.680, -TL olduğunu ifade etti.

Consus Enerji’nin Derecelendirme Notu Açıklandı

Consus Enerji, JCR Eurasia Rating tarafından kredi derecelendirmesinin gerçekleştiği açıklandı. Buna göre şirketin, Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu A (tr) olarak belirlenirken, görünümü stabil olarak kayıtlara geçti.

Bunun yanında kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notu “J1 (tr)”, stabil görünüm, uzun vadeli uluslararası yabancı para kurum kredi rating notu ve uzun vadeli uluslararası yerel para kurum kredi rating notu “BB” negatif görünüm olarak kaydedildi.

Consus Enerji’nin, uzun vadeli ulusal ihraç notu A (tr), kısa vadeli ulusal ihraç notu ise J1 (tr) olarak kayıtlara geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.