Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor Enerji Ankara OSB’deki Alanını Genişletti

Astor Enerji'ye Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nde tahsis edilen alan 51.730 metrekare arttırılarak 231.925 metrekareye çıkarıldı.
Astor Enerji Ankara OSB’deki Alanını Genişletti
Yorum

Yeni yatırımları ve aldığı siparişlerle her geçen gün büyüyen Astor Enerji, sektöründe öncü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Şirket faaliyetlerini büyütme kapsamında yeni bir karar aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan habere göre Ankara Sincan’da bulunan Ankara Sanayi Odası (ASO) 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) tahsis edilen alan artırıldı.

Söz konusu OSB’de şirkete tahsis edilen arsanın genişletilmesi için ASO 2. ve 3. OSB’ye yapılan başvurunun olumlu karşılandığı, yeni parselasyon planı ile birlikte aynı parselde Astor Enerji’ye tahsis edilen alanın 51.730 metrekare arttırılarak 231.925 metrekareye çıkarıldığı açıklandı.

Şirket, orta vadeli yatırım stratejileri kapsamında kapasite artırımı ve yeni yatırımlara yönelik altyapı çalışmalarına başladığı arazi üzerinde fabrika inşaatına başlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Şirket, bir diğer açıklamasında ise 2019 yılında tescil edilen Astor Transformatör Enerji Turizm İnşaat ve Petrol Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin Irak Şubesinin unvanının, Astor Enerji A.Ş. Irak Şubesi olarak tescil edilmesi ve organizasyonel yapılanmasının yeniden tesis edilmesi yönünde çalışmalara başlandığını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu