Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji 5,1 Milyon Sterline Anlaşma Yaptı

Astor Enerji, İrlanda'da özel bir firma ile 5,1 milyon sterlin tutarında anlaşama yaptığını açıkladı. Detaylar haberde...
Astor Enerji 5,1 Milyon Sterline Anlaşma Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar tarafından hisseleri ilgiyle takip edilen şirketlerden biri olan Astor Enerji A.Ş, yeni iş ilişkilerini duyurmaya devam ediyor. Şirket bugün konuya yönelik Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Astor Enerji, İrlanda’da bulunan özel bir firma ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada söz konusu firma ile 2 ayrı proje kapsamında “2 Adet 180 mvA 110/33-6,3 kv Güç Transformatörü,” konusunda anlaşma yapıldı.

Sözleşme süresinin 13-14 ay olduğu kaydedildi. Anlaşmanın bedelinin 5.148.720 GBP (İngiliz Sterlini)  olduğu ifade edildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sözleşmenin imzalanmasının ardından 14 gün içerisinde yüzde 15 sipariş avansı, dizayn dokümanlarının onaylanması ve üretime başlanmasından itibaren 14 gün içerisinde de yüzde 20’lik kısmı, üretim ve testlerinin yapılmasından itibaren 14 gün içerisinde de kalan kısmı tahsil edilecektir. Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı yüzde 1,82’dir.”

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında şirket sözleşmenin ciro ve karlılığa olumlu etkisinin olacağını kaydetti. Şirketin (ATOR) koduyla borsada işlem gören hisselerine göz attığımızda saat 18.05 itibarıyla kapanışı 55,24’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.