Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji 2 Sözleşmeye İmza Attı Hissesi Sıçradı

Astor Enerji bugün KAP üzerinden yurt dışında imzaladığı iki önemli sözleşmeyi duyurmasıyla hissesi yükselişe geçti. Detaylar haberin içerisinde;
Astor Enerji 2 Sözleşmeye İmza Attı Hissesi Sıçradı
HABER GİRİŞ

Astor Enerji A.Ş. (ASTOR) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden 2 yeni bildiri paylaştı. Şirket bildirilerinde, yeni iş ilişkisi ve Hollanda’ya ilk güç transformatörü satışı hakkında bilgi verdi.

Astor Enerji ilk bildirisinde, şirketin Batı Afrika’da bir ülke olan Burkina Faso’daki yerleşik bir firma ile 20 Şubat 2024’te (Bugün) 3 milyon 902 bin 240 euro tutarında satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Burkina Faso’daki firma ile imzalanan satış sözleşmesinin “dağıtım transformatörü ve beton köşk” kapsamında olduğu kaydedildi. Sözleşmenin toplam tutarının Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın güncel satış kuruyla 129 milyon 825 bin 54 lira olduğuna işaret edildi.

Astor Enerji art arda attığı ikinci KAP bildirisinde ise şirketin Hollanda’da yerleşik bir firma ile 20 Şubat 2024’te (Bugün) güç transformatörü satış sözleşmesi imzaladığını paylaştı.

Hollanda’daki firma ile imzalanan satış sözleşmesinin toplam tutarının, 1 milyon 59 bin euro olduğuna dikkat çekildi. Sipariş tutarının Merkez Bankası’nın güncel satış kuru üzerinden 35 milyon 225 bin 941 lira olduğunun bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Astor Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

İki KAP bildirisinin ardından ASTOR koduyla işlem gören şirket hissesi 127 liraya kadar yükseldi. Bir yıllık süreç içerisinde en yüksek 151,40 lirayı test eden hisse bugün TSİ 16.57 itibarıyla yüzde 4,87 artışla 124,9 liraya ulaştı.

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 385,27 oranında kazanç sağlayan hisse haftalık bazda yüzde 2,84 oranında kaybettirdi. Hisse aylık bazda ise yüzde 13,26 oranında arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.