Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor Enerji 2 İhale Kazandığını Duyurdu: 8,8 Milyon Dolar

Yeni halka arz olan şirketler arasında yer alan ASTOR, anlaşmaları art arda duyuruyor. Şirketin hisseleri yükselişte. İşte detaylar;
Astor Enerji 2 İhale Kazandığını Duyurdu: 8,8 Milyon Dolar
Yorum

Borsa İstanbul’da ASTOR koduyla işlem gören Astor Enerji, haftanın ilk işlem gününde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden katılmış olduğu ihalede 1. olduğunu hissedarlarına duyurdu. Dicle Elektrik Dağıtım tarafından düzenlenen ihaleye 8 milyon 825 bin dolarlık teklif verildiğini, komisyon kararının beklendiği ifade edildi.

KAP’tan aktarılan bilgiler kapsamında şirket, Dicle Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı muhtelif güçte transformatör alımı işi ihalesine katıldığını, her iki ihalede de en yüksek fiyatı vererek 1. olduğunu paylaştı. 2 ihalenin bedelinin vergiler hariç 8 milyon 825 bin dolar olduğu kaydedildi.

Ocak ayında halka arz olan şirket, 12,5 TL’den işlem görmeye başlamıştı. Şirket Şubat ayında birçok anlaşmaya ve ihaleye katıldı.

Astor, 15 Şubat’ta İspanya, Portekiz, Romanya, Litvanya gibi ülkelerdeki firmalarla birlikte yurt içinde iki ayrı özel şirket ile anlaşma imzalamıştı.

21 Şubat’ta ise 157.000.000 bedelli güç transformatörü, dağıtım transformatörü ve anahtarlama ürünü sözleşmesi duyurulmuştu.

ASTOR hisseleri günlük yüzde 7,6 artışla 39 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu