Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASTOR 177 TL’ye Yükselebilir mi? Rapor Geldi

PhilipCapital, 16 Ocak tarihinde Astor Enerji için raporunu paylaştı. Şirketin yatırımlarının karlılığı desteklediği belirtildi ve hedef fiyat açıklandı. İşte detaylar;
ASTOR 177 TL’ye Yükselebilir mi? Rapor Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yatırımcıların yakından takip ettiği enerji sektörü şirketlerinden Astor Enerji (ASTOR) için yeni rapor paylaşıldı. PhilipCapital, 16 Ocak tarihinde paylaştığı analizinde şirket için olumlu görülen faktörleri sıraladı ve hedef fiyatını açıkladı.

Şirketin yenilenebilir enerji santralleri, deprem bölgesinin yeniden inşası ve elektrik üretim yatırımları nedeniyle enerji sektörü yatırımlarından faydalanması beklenen şirketin büyüme görünümünün beğenildiği vurgulandı.

Astor Enerji’nin jeopolitik gerilimlerden zarar gören komşu ülkelerin yeniden inşasından faydalanabileceği belirtildi ve 2025 yılından itibaren ciroda önemli bir artış beklendiği aktarıldı.

ASTOR 177 TL’ye Yükselebilir mi? Rapor GeldiKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 94,3 TL’den tamamlayan ASTOR, 16 Ocak saat 17.20 itibarıyla yüzde 1 düşüşle 102,8 TL’den işlem görüyor.

Şimdi Kayıt Olun

PhilipCapital, ASTOR için “endeks üstü getiri” tavsiyesi ve hisse başına 177,80 TL hedef fiyat ile kapsama alanını başlattı. ASTOR için yüzde 71 getiri potansiyeli verildi.

Hissenin BIST sektör ortalamasına göre oldukça yüksek çarpanlardan işlem görmesiyle dikkat çektiği ve gelecek fiyat çarpanlarının cazip seviyelerde olduğu paylaşıldı.

2023, 2024 ve 2025 fiyat/kazanç çarpanlarıyla 18,1x, 11,1x ve 6,0x’ten işlem gördüğü ifade edildi. Firma değeri/FAVÖK için önümüzdeki üç yıl sırasıyla 17.1x, 10,4x ve 4,8x tahmini yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın