Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asrın Felaketinde Hatay’ın O İlçesinde Bina Yıkılmadı

Hatay'ın Erzin ilçesinin Belediye Başkanı Elmasoğlu, Türkiye'de Maraş merkezli depremde binlerce bina yıkılırken Erzin’de herhangi bir binanın yıkılmadığını söyleyerek, kendi döneminde kaçak yapıya müsaade etmediğini aktardı.
Asrın Felaketinde Hatay’ın O İlçesinde Bina Yıkılmadı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Maraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 şiddetinde gerçekleşen 2 deprem büyük yıkıntılara neden oldu. Depremin 6. gününde beton yığınlarının altında kalan vatandaşlara ulaşmak için arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Büyük yıkıntıya neden olan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde Hatay’ın Erzin ilçesinde herhangi bir yıkıntı ve can kaybı yaşanmadı.

TV5’e katılan Hatay’ın Erzin ilçesinin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, depreme yönelik son bilgileri aktarırken 42 bin nüfuslu ilçede herhangi bir can kaybı yaşanmadığını söyledi. İlçenin Osmaniye’ye 15-20 kilometre, Hatay’a ise 110 kilometre uzağında olduğunu bildirdi.

“Türkiye’de Tek Doğru Sen misin ? Dediler”

Belediye Başkanı, kendi ilçeleri adına can kaybı olmadığı için sevindiklerini fakat binlerce can kaybı nedeniyle bu sevincin yarım kaldığını aktardı.

İlçede yıkıntının olmaması ile ilgili konuşan Başkan, şunları söyledi:

“Ben kendi dönemimde herhangi bir şekilde kaçak yapıya müsaade etmedim. Bundan dolayı bazen de kızdılar bana ‘Senden başka memlekette doğru adam yok mu?’ diye. ‘Türkiye’nin tek doğrusu sen misin ?’ dediler aynı kelimeleri söylediler.”

GCM Yatırım Banner

“Kaçak İnşaata İzin Vermedim, Ceza Kestim”

Kendi adına vicdanının rahat olduğunu dile getiren Elmasoğlu, kaçak inşaata izin vermediklerini, buna yeltenenlere ise ceza kestiklerini söyledi. Kaçak yapılaşmanın yüzde yüz önüne geçilmese bile bu şekilde engelleyebildiklerini kaydetti.

Erzin Belediye Başkan Elmasoğlu:

“Depremden birkaç gün önce bir vatandaşımız sen bana binayı yaptırmadın diye sitem etti. Başka yerlerde yapılırdı dedi. Ben kimseye izin vermedim bu konuda dedim. Biz cezasını yazdık gerekeni yaptık. İnsanlar bu şekilde alışmışlar, yani ben onlara da bir şey diyemiyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.