Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASO Başkanı Ardıç’tan Kredi Kartı Çağrısı!

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, kredi kartı sınırının sanayicileri zorladığını bilerek çağrıda bulundu. Detaylar haberde...
ASO Başkanı Ardıç’tan Kredi Kartı Çağrısı!
HABER GİRİŞ

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda sanayicinin sorunları, döviz kuru, kredi kartı limitleri ve Merkez Bankası’nın faiz politikası konuları konuşuldu. ASO Başkanı Seyit Ardıç, kredi kartı çağrısında bulundu.

Sanayicilerin sorunları hakkında konuşan Ardıç, vergi ödeme yükümlülüğünden kaçılmadığını söyledi. Bu görev ve sorumluluktan kaçmadıklarını aktardı. Kredi kartının çok yaygın olarak kullanıldığı dönemde vergilerin kredi kartı ile ödenmesinin doğal bir durum olduğunu aktardı.

Kredi kartı ödemelerinde 500 bin lira sınırı konulmasının yüksek enflasyon ortamında mükellefleri zorladığını kaydetti.

“İhracat Kırılan Rekorlara Rağmen Yeterli Seviyede Değil”

Ardıç, taleplerinin söz konusu kredi sınırının kaldırılması olduğunu söyleyerek “Bu yapılamıyorsa da rakamın enflasyona göre güncellenmesi ve banka kartı ile ödemenin de sadece kamu bankaları üzerinden değil tüm bankalara yaygınlaştırılmasıdır.” açıklamasında bulundu.

Enflasyonla mücadelenin kararlılıkla devam ettirilmesi gerektiğini bildirdi. Fiyatlama davranışında ciddi irrasyonel bir durum söz konusu olduğunu aktardı. İhracatçılar olarak öz eleştiri yapmak zorunda olduklarını söyleyerek, ihracatın kırılan rekorlara rağmen yeterli seviyede olmadığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.