Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASKON Dijitalleşme Çalışmalarında İlk Aşamayı Bitirdi

ASKON Genel Başkanı Aydın, derneğin online sistemine entegre NFC özellikli üyelik kartlarının üyelere gönderilmeye başladığını açıkladı. İşte detaylar;
ASKON Dijitalleşme Çalışmalarında İlk Aşamayı Bitirdi
HABER GİRİŞ

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından yapılan açıklamayla üyelerinin dijitalleşme çalışmalarına katkı sunmak amacıyla başlattığı çalışmanın ilk aşamasını tamamlandığı bildirildi. NFC özellikli dijital kartların derneğin online sistemine entegre edildiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, ASKON üyelerinin dijital kartlar sayesinde yabancı dillerde profillerini oluşturarak uluslararası mecrada daha çok kitleye ulaşabileceğine işaret edildi. Böylece üyelerin giderlerinden tasarruf edebileceği, anında muhatabı ile iletişime geçerek ticaretlerini artırabileceği vurgulandı.

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydın, Türk iş insanlarının uluslararası ticarette rekabet gücünü artırmaya yönelik dijitalleşme çalışmalarında ASKON üyelerini desteklediklerini belirtti.

Söz konusu bağlamda ASKON olarak 2030 ve 2050 trenini kaçırmamak, uluslararası rekabeti güçlendirmek için üyelerin dijitalleşme çalışmalarına katkı sunduklarının altını çizdi.

NFC Özellikli Kartlar Üyelere Dağıtılmaya Başladı

Aydın açıklamasında, “ASKON üye işletmelerinin avantajlarının kullanılabileceği ASKON online sistemine entegre NFC özellikli üyelik kartı oluşturarak üyelerimize göndermeye başladık.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Birliği’nin dijital dönüşüm pusulasını yayınlayarak 2030 ve 2050 için hedef koyduğunu aktaran Aydın, şöyle devam etti;

“Yarının rekabetçi ortamında mücadele etmek istiyorsak dijital dönüşüm hususunda Türk iş insanları olarak ilgili projelere ağırlık vermeli, bu alanda kaynak ve farkındalık oluşturmalıyız.”

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.