Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ASKON Başkanı: Tek Haneli Enflasyon Hedefine İnancımız Arttı

ASKON Başkanı Aydın, Ekonomi ve İstişare Toplantısı hakkında konuşarak tek haneli enflasyon hedefine ilişkin inancının artığını söyledi. Detaylar haberde...
ASKON Başkanı: Tek Haneli Enflasyon Hedefine İnancımız Arttı
Yorum

Ekonomi ve İstişare Toplantısı bugün Ticaret Bakanlığı’nın ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya katılan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın değerlendirmede bulundu.

ASKON Başkanı Aydın, toplantıda enflasyonla mücadele konusunu her yönü ile ele aldıklarını söyledi. İş dünyası olarak görüş ve önerilerini sunma fırsatı bulduklarını kaydetti.

Aydın, yapılan toplantı sonucunda tek haneli enflasyon hedefine ilişkin inancın arttığını söyledi. Toplantının detayları hakkında açıklama yapan Aydın, enflasyonla mücadelede arzı artırıcı girdi maliyetlerini ve aracı maliyetlerinin düşürülmesi hususunda hem fikir olduklarını bildirdi.

Vergisinden, kamuda tasarrufuna kadar, kira maliyetlerinden, gıdadaki fahiş artışlara kadar her yönü ile enflasyonla mücadeleyi ele aldıklarını kaydetti.

ASKON Başkanı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ortak akıl ve istişareler sonucu yol haritasının ne olması gerektiği ortaya çıkmıştır. İş dünyası adına tek haneli enflasyon hedefine ilişkin inancımız artmıştır. Ortak akıl ve istişarelerle aşamayacağımız sorun yoktur. Sabır ve doğru politikalarla bu zorlu süreçleri hep birlikte aşacağız.”

Bu gelişmelerin öncesinde ASKON Başkanı faiz artışlarına yönelik konuşmuştu. Haziran ayında konuşan Aydın, faiz artışlarının kısa vadeli geçici çözümlere yönelik hamle olduğunu, artışların geçmişte olduğu gibi ülke ekonomisine katma değer açısından bir artı getirmeyeceğini söylemişti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu