Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Askeri Atılım Planları Aselsan için Hedef Fiyatı Yükseltti

Savunma alanının lider ismi Aselsan için aracı kurumlardan beklenti raporları geldi. Türkiye’nin 70 milyar dolarlık askeri proje planları hisselerin yıldızını parlattı.
Askeri Atılım Planları Aselsan için Hedef Fiyatı Yükseltti
HABER GİRİŞ

2023 sonunda yurt dışında yaklaşık 66 milyon dolarlık sözleşmeye imza atan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisse hareketleri için aracı kurumların hedef fiyat ve tavsiye açıklamaları gelmeye devam ediyor. Ankara merkezli savunma sanayi şirketindeki son gelişmelerde yurt dışı büyüme adımları sürerken, şirketin borsadaki hareketlerine ilişkin değerlendirmeler pozitif yönde oldu.

Son raporlar, Yapı Kredi Yatırım ve Şeker Yatırım’dan geldi. İki kurum da Aselsan için borsada yükselişin süreceği çıkarımında bulundu.

Yapı Kredi Yatırım’ın bugünkü raporunda, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın (SSB), 700’ün üzerinde projeyi hayata geçirmeyi planladığı ve söz konusu projelerle tahmini olarak 70 milyar dolarlık gelir elde edilebileceği kaydedilirken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu nedenle, Aselsan bakiye sipariş büyüklüğünün 2030 yılına kadar sürdürülebilir şekilde 13 milyar ABD dolarının üzerinde seyretmesini bekliyoruz fakat negatif serbest nakit akışının devam edeceğini öngörüyoruz.”

Türkiye’nin savunma alanındaki atılımları göz önüne alındığında, Yapı Kredi Yatırım, son fiyatı 48 lira olan şirket hisseleri (ASELS) için hedef fiyatını 60 TL’ye çıkarırken, prim potansiyelini yüzde 24,79 olarak açıkladı. ASELS için yatırımcılara “Tut” tavsiyesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Şeker yatırım raporunda ise yatırımcılara “Al” tavsiyesi verildi. Hisselerin hedef fiyatı 62,50 TL’ye çıkarılırken, prim potansiyeli yüzde 30 olarak hesaplandı.,

Aselsan Hisse 17.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

2023’ün son haftasına doğru yeşil mumlara tutunan ASELS, 2024’ün ilk işlem gününde güçlü yükselişini koruduktan sonra ilerleyen günlerde dalgalı seyirde hareketlerini sürdürdü.

Son 3 haftada en yüksek 48,58 TL seviyesini gören ve yeni yılda direnç noktası 48 lira seviyesi olan ASELS, anlık yazımda sınırlı bir düşüş yaşadı. TSİ 11.00 itibarıyla 47,8 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın