Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asisguard ve Sarsılmaz’dan İş Birliği Anlaşması

Sarsılmaz ve Asisguard, silahlı drone alanında yeni üretimler için iş birliği anlaşması gerçekleştirdi. Detaylar haberde...
Asisguard ve Sarsılmaz’dan İş Birliği Anlaşması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye merkezli ateşli silah üreticisi Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. silahlı drone imalatı için önemli bir anlaşma yaptı. Söz konusu anlaşma Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş (Asisguard) ile yapıldı. Şirketten konuya yönelik açıklama geldi.

Sarsılmaz tarafından yapılan açıklamada Asisguard ile silahlı drone alanında devrimsel nitelikle yeni üretimler için iş birliği anlaşması imzalandığı belirtildi.

Anlaşma kapsamında olan SAR 15T entegre silahlı drone Songar’ın tamamen Türk mühendislerin imzasını taşıdığı bildirildi.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Sarsılmaz Mühendislik Başkanı Hulusi Kasap, İHA, SİHA ve uçakların giremediği alanlarda daha küçük sistemler olan dronelere duyulan ihtiyacı tespit ettiklerini ve bu projeyi geliştirdiklerini kaydetti.

Kapsap, Asisguard tarafından üretilen dronelerın gözetleme amaçlı ve bomba atar olarak kullanıldığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Değerlendirmede bulunan isimlerden biri olan Asisguard Genel Müdürü Mustafa Barış Düzgün ise Sarsılmaz’ın yeni sistemi ile çok özel bir ürün haline dönüşeceğini söyledi.

Düzgün, tüm silah üreticilerinin silah kulesi üretmek için çalıştığını belirterek, Songar’ın havada uçan bir silah kulesi olarak alanında en özel sistemlerden biri olacağını bildirdi.

Sarsılmaz’ın sahip olduğu geniş iç pazar ve ihracat ağı ile Türkiye’nin bu alandaki elini güçlendireceğini kaydetti.

Asisguard Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre dost ve müttefik ülkelerin savunma sanayii alanındaki teknolojik ihtiyaçlarına çözüm geliştiriliyor.

Asisguard, bu amaçla döner kanatlı silahlı/silahsız drone sistemleri, elektro optik görüş ve sınır güvenliği sistemleri ve askeri araç elektronik sistemleri geliştiriyor.

Şirket, başarılı mühendislik altyapısı ile müşterilerden gelen özelleşmiş ve zamanla revize edilen tasarım ihtiyaçları için çevik mühendislik çözümleri ürettiğini bildiriyor.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.